Aktuálně

 

14. 04. 2017

Indie: Výzvy k posílení bezpečnostních opatření v průběhu Velikonoc

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr / Jan Smith

(Evangelical Fellowship of India, World Watch Monitor)

 

Ve stejný den, kdy došlo k bombovým útokům na dvojici kostelů v Egyptě, se stalo terčem útoků také pět křesťanských společenství v Indii, v pěti různých spolkových státech. Incidenty měly různou podobu – narušení průběhu bohoslužby nebo modlitebního setkání, zatýkání pastorů, jejich manželek a dalších členů společenství. V jednom případě byl pastor dokonce fyzicky napaden. V této souvislosti volají křesťanské skupiny po posílení bezpečnostních opatření v okolí církevních budov v průběhu Velikonoc a také po stíhání pachatelů.

 

Sdružení Evangelical Fellowship of India (Indické evangelikální společenství) vydalo 11. dubna prohlášení, ve kterém jsou kritizovány útoky na křesťany v době konání bohoslužeb:

 

„Naléháme na vlády jednotlivých spolkových států a také na centrální (federální) vládu, aby těmto incidentům jen pasivně nepřihlížely, ale podnikly potřebné kroky k potlačení aktivit přívrženců nadnárodních uskupení, kteří se často beztrestně dopouštějí bezpráví. Je to důležité zejména v současné době, uprostřed pašijního týdne; pokud se naplní předpovědi, během Velkého pátku a na velikonoční neděli může dojít k další eskalaci násilností.

 

Pro nejlidnatější demokratickou zemi na světě není dobrou reklamou, když příslušníci náboženských menšin žijí ve strachu z podobných incidentů. Také žádáme, aby státní orgány… přijaly odpovědnost za prosazování zákona, aby tito lidé mohli žít v pokoji a beze strachu.“

 

Ve čtyřech z pěti států, ve kterých ke zmíněným incidentům došlo, vládne hinduistická nacionalistická strana BJP premiéra Módího. Přestože takzvané „zákony proti konverzím“ zdánlivě mají bránit případům nedobrovolné změny vyznání, ve skutečnosti diskriminují příslušníky náboženských menšin, kterým zakazují veškeré formy evangelizace.

 

Národní rada indických církví oznámila, že prudký nárůst protikřesťanských násilností je „signálem“, že hinduistické nacionalistické skupiny jako BJP a RSS „budou zneužívat komunitní politiku tím nejprimitivnějším způsobem“, konkrétně přesvědčováním hinduistických obyvatel, že menšiny jako křesťané nebo muslimové představují pro hinduistickou zemi hrozbu.

 

Více informací o Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zatímco se duchovní síly temnoty mohou snažit zastavit šíření evangelia, z Božího Slova víme, že podobné plány nepřítele jsou předem odsouzené k nezdaru – neboť „ten, který je v nás, je větší, než ten, který je ve světě“ (1. Janův 4,4). Kéž se toto poznání stane realitou i pro křesťany v Indii, kteří potřebují přijmout od Boha sílu a zmocnění, aby mu mohli i nadále sloužit, navzdory veškerému protivenství. Modlete se také za procitnutí duchovně slepých, aby poznali Ježíše jako svého Spasitele – Beránka Božího, který na kříži udatně zvítězil nad hříchem a nad smrtí, aby i oni mohli mít věčný život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.