Aktuálně

 

15. 04. 2017

Egypt: Křesťané reagují na bombové útoky na Květnou neděli modlitebními vigiliemi

 

 
Vyprošujte egyptským křesťanům bezpečí a pokoj.

(World Evangelical Alliance, Christian Today, BBC)

 

Na Květnou neděli 9. dubna došlo ve dvou církevních budovách v Egyptě k explozím, při kterých přišlo nejméně 44 lidí o život a více než stovka dalších utrpěla zranění. Podle dostupných zpráv první nálož explodovala během dopolední bohoslužby v kostele sv. Jiří v Tanta, městě vzdáleném necelých 100 kilometrů severně od Káhiry. O život přišlo 27 lidí, 78 utrpělo zranění. O několik hodin později došlo k druhé explozi, tentokrát šlo o sebevražedný útok v katedrále sv. Marka v Alexandrii, při kterém zemřelo dalších 17 křesťanů a 48 bylo zraněno.

 

Incidenty jsou zatím poslední v sérii útoků zaměřených na egyptské křesťany. V prosinci 2016 se Islámský stát přihlásil k odpovědnosti za bombový útok na katedrálu v Káhiře, při kterém zahynulo téměř 30 lidí. Od 30. ledna zavraždili radikálové v severním Egyptě nejméně sedm dalších – oběti byly upáleny zaživa, ubodány ve spánku, zastřeleny na ulici. V únoru džihádistická skupina zveřejnila video podněcující k násilí namířenému proti křesťanským „bezvěrcům“.

 

Kvůli množícím se výhrůžkám a útokům uprchly koncem února stovky křesťanů do města El-Aríš na pobřeží Sinajského poloostrova. Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí vyhlásil v reakci na útoky v celé zemi tříměsíční výjimečný stav, a současně inicioval založení „Nejvyšší rady pro boj s terorismem a fanatismem“.

 

Řada společenství po celém Egyptě zrušila naplánované tradiční velikonoční oslavy, místo kterých budou v období truchlení za oběti útoků zdůrazňovat důležitost modlitby.

 

Kéž zarmoucení bratři a sestry v Kristu zřetelně zakusí Boží přítomnost – ze které truchlící načerpají oporu, zranění uzdravení, všichni pak sílu a naději. Vyprošujte nadpřirozenou moudrost egyptským vedoucím představitelům, kteří se snaží přivést pachatele k odpovědnosti a zajistit ochranu zbývajících křesťanů. Modlete se, aby egyptská církev navzdory nepokojům a útokům v uplynulých měsících zůstala jednotná a silná; aby se do probíhající duchovní bitvy oděla v plnou Boží zbroj a nechala se naplnit Božím Duchem, aby dokázala na události reagovat způsobem vypovídajícím o jeho slitování, milosrdenství a zachraňující milosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.