Aktuálně

 

21. 04. 2017

Čína: Povinné kamerové systémy pro křesťanská společenství

 

 
Vstupní brána před modlitebnou společenství Čchang-lin se proměnila v hromadu suti, poté co ji státní orgány nechaly zdemolovat. (Fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Státní orgány v čínské pobřežní provincii Če-ťiang nedávno vydaly nařízení o povinné instalaci kamerových dohlížecích systémů v církevních budovách, aby úředníci mohli snáze monitorovat křesťanské aktivity. Oficiálně se jedná o nezbytné opatření s cílem zajištění „bezpečnosti“ a „prevenci proti terorismu“. Úředníci nicméně přihlížejí ke skutečnosti, jak se konkrétní skupiny v minulosti stavěly ke kampani plošného odstraňování křížů z budov, která v provincii proběhla. Ke vzpurným společenstvím bude v případě potřeby vysláno více pověřených pracovníků.

 

Začátkem března orgány v Če-ťiang přišly s požadavkem, aby byly v členských společenstvích Hnutí trojí soběstačnosti (Three-Self) zavedeny průmyslové kamery. V případě odmítavého postoje společenství má být vyslán pověřený pracovník, který zařízení nainstaluje. V období od 21. do 24. března navštívili budovu společenství Čchang-lin ve Wen-čou (Če-ťiang) stovky policistů, aby příkaz vykonali. Pokud jim křesťané bránili, zbili je.

 

Jeden místní křesťan uvedl, že se členové společenství vyptávali, proč je zapotřebí další posílení dohledu, když jsou členská společenství již nyní intenzivně monitorována a sledována policií. Několik křesťanek vytvořilo před budovou živý štít v obavě, že by policisté mohli nařídit její stržení. Policisté křesťanky zadrželi, dokud nebyly kamery nainstalovány. Kromě toho zničili pult v recepci a další části budovy, včetně vstupní brány před objektem.

 

23. března zástupci společenství Šen-kaj v okrsku Pching-jang (rovněž ve Wen-čou) vydali prohlášení, ve kterém obviňují představitele režimu z narušování soukromí, zasahování do vnitřních záležitostí náboženských organizací a porušování zákona, kterého se měli instalací kamer dopustit. Křesťané tvrdí, že úřady nemají pro tyto kroky žádnou oporu v zákoně a že by úředníci měli požádat společenství o povolení, jinak se jedná o zneužívání moci a narušování osobní svobody.

 

Modlete se, aby členové těchto společenství i nadále maximálně využívali každou dostupnou příležitost, věrně navštěvovali bohoslužby, navzájem se povzbuzovali ve víře a společně vzdávali Bohu chválu. Vyprošujte jim ještě větší jednotu a sílu. Kéž instalaci kamer nevnímají jen jako potenciální léčku, ale také jako nástroj, který může pomoci lidem, kteří budou záznamy sledovat a vyhodnocovat – kéž se dotknou srdcí úředníků, aby přijali požehnání z naděje a pravdy neomylného Božího Slova. Zatímco se pastoři a další církevní vedoucí potýkají se státními orgány, kéž je jejich řeč naplněna moudrostí a milostí… Modlete se, aby věděli, jak mají každému odpovídat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.