Aktuálně

 

30. 04. 2017

Laos: Šest rodin vykázáno z osady

 

 
Laoské děti z křesťanské rodiny.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 28. dubna 2017)

 

Vedoucí představitelé osady v převážně buddhistickém Laosu dali letos v únoru čtyřem rodinám hmongských křesťanů na vybranou: zřekněte se víry v Ježíše nebo se odstěhujte.

 

Rodiny, čítající dohromady 26 dospělých a dětí, zůstaly pevně stát ve víře a nařízení se podrobily. Dalších dvou rodin se jejich svědectví dotklo tak silně, že se rovněž obrátily ke křesťanství. Celkem 32 lidí bylo nakonec spoutáno a převezeno v nákladním automobilu do nejbližšího města. Několik mužů bylo po cestě zbito. Protože křesťané měli mezi sebou nemocné, požádali o vysazení poblíž zdravotnického zařízení. Několik měsíců žili v provizorních přístřešcích na pozemku nemocnice. Přestože přežívali s minimem jídla a bez finančních prostředků, nepřestávali se věrně hlásit ke Kristu.

 

Nakonec se křesťané přesunuli na nedaleké rýžové pole, kde si postavili provizorní stany z plachtoviny. Nemohli se přestěhovat do jiné vesnice, protože v žádné z nich by místní předáci křesťanské přistěhovalce nepřijali. (V Laosu se konvertité setkávají s podobnými problémy zcela běžně.)

 

Na rýžovém poli měli možnost hovořit o Ježíši s dalšími chudými rodinami z okolních vesnic. Jednoho dne je navštívila rodina z kmene Khmu – ze zvědavosti, proč žijí na poli. Hmongští křesťané jim vyprávěli svůj příběh včetně vyznání, jak jim Bůh Stvořitel v Ježíši daroval svobodu nad nejrůznějšími duchy.

 

Tři Khmuové přijali Krista a dokonce evangelistu pozvali na návštěvu své vesnice, aby seznámil s Ježíšem také ostatní.

 

Nedávno se o případ začali zajímat státní úředníci. Navštívili vyhoštěné rodiny a následně upozornili předáky v jejich vesnici, že křesťané mají právo Ježíše následovat. Rodiny doufají, že se budou moci vrátit domů a vyprávět o Ježíšově lásce svým někdejším sousedům.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.