Aktuálně

 

04. 05. 2017

Súdán: Dav zaútočil na byt člena ostrahy

 

 
Manželka člena ostrahy a jejich tři děti (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Tři týdny poté, co byl při útoku na modlitebnu v historickém městě Omdurman v Súdánu zavražděn sborový starší místního společenství, vyplenili výtržníci v doprovodu policie byt člena ostrahy. Policisté následně zatkli jeho rodinu.

 

24. dubna dav zdemoloval část budovy, ve které rodina žila. Policisté při akci odstranili visací zámek na vstupní bráně do areálu společenství Presbyteriánské evangelikální církve v Súdánu a nakonec zadrželi Monu Mattu, manželku člena ostrahy jménem Azhari Tambru (který nebyl v době útoku doma) a tři děti ve věku šest, čtyři a dva roky. Všechny čtyři zadržovali po dobu 12 hodin.

 

Mona a děti (jedno z nich je postižené) byli odvezeni v policejní dodávce a nařčeni z kladení odporu policistům, nepředložení nabývacích dokladů k budově a z vlastizrady. Nakonec však byli propuštěni, aniž by proti nim byla oficiálně vznesena jakákoli obvinění. Po návratu domů nicméně zjistili, že byl veškerý jejich majetek zničen, policisté jim navíc zakázali byt používat. Rodina nyní nemá kam jít.

 

Zatímco můžeme být vděční za propuštění Azhariho rodiny a také za to, že proti nim nebyla vznesena žádná obvinění, modleme se, aby jim Bůh poskytl místo k bezpečnému životu. Kéž naplní duchovní i praktické potřeby této rodiny způsobem, který překoná veškerá jejich očekávání (Efezským 3,20) a prokáže jim laskavost a milosrdenství. laskavost. Vyprošujte vedoucím představitelům súdánské církve moudrost, trpělivost a pokoj, když jsou nuceni řešit podobné pokusy o nelegální zabavování majetku církve a jejích členů. Přimlouvejte se za ně a proste o ukončení všech tlaků a konečné vítězství Boží spravedlnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.