Aktuálně

 

12. 05. 2017

Tádžikistán: Úřady nařídily ukončení činnosti společenství

 

 
Tádžické děti si čtou evangelium (ilustrační fotografie).

(Forum 18)

 

10. dubna příslušníci Státního bezpečnostního útvaru (tajná policie) zadrželi pastora Bachroma Cholmatova ze společenství Protestantské církve Sunmin Sunbogym v Chudžandu. Pastor stále zůstává ve vazbě, kde je vyšetřován na základě obvinění z údajného „extrémismu“. Krátce před zadržením a obviněním proběhla v jeho společenství razie, při které policisté zabavili nalezené zpěvníky a další křesťanskou literaturu. Příbuzní ani členové společenství dosud neobdrželi žádné zprávy o jeho fyzickém nebo zdravotním stavu.

 

Začátkem února 2017 tajná policie ve spolupráci s dalšími orgány zahájila sérii razií ve společenstvích s vazbami na Sunmin Sunbogym. Zaměřili se zejména na sbor ve městě Konibodom, jehož členové byli vyzváni, aby zapřeli svou víru a přestali navštěvovat shromáždění. Několik křesťanů zbili, další přišli o zaměstnání. Orgány se netají tím, že jejich „záměrem je ukončit působení křesťanských společenství v Tádžikistánu a zkonfiskovat jejich majetek“. V březnu obdrželo společenství v Konibodomu zákaz činnosti.

 

Začátkem dubna policisté přistoupili k raziím ve společenství Sunmin Sunbogym v Chudžandu. Během prohledávání objektu zabavili zmíněné zpěvníky a další křesťanskou literaturu. Tajná policie v oficiálním vyjádření odsoudila zabavenou knihu Více než tesař od uznávaného amerického autora Joshe McDowella. Skupina jejich náboženských „odborníků“ údajně dospěla k závěru, že je tato kniha – stejně jako další křesťanské texty – „extrémistická“.

 

Tádžické orgány často využívají obvinění související s extrémismem k postihování konkrétních osob za praktikování svobody náboženského vyznání, přestože jsou jejich společenství řádně registrovaná. Pokud člověk dobrovolně neslíbí, že ukončí veškeré křesťanské aktivity, může být odsouzen k odnětí svobody až na dvanáct let.

 

Mezitím úřady v Dušanbe nechaly zavřít dvě mateřské školy – jednu proto, že byl v jejích prostorách nalezen křesťanský zpěvník, další kvůli zaměstnávání křesťanů.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny křesťany v Tádžikistánu, kteří jsou zastrašováni a pronásledováni státními institucemi. Modlete se, aby se jich Bůh mocně zastal, poskytl jim sílu, ochranu, zabezpečení, vedení a povzbuzení… zatímco se snaží moudrým způsobem vyrovnávat s veškerou opozicí. Modlete se také za brzké propuštění pastora Cholmatova a za zrušení všech obvinění, která proti němu byla vznesena. Kéž je v celém procesu patrná Boží přítomnost a ať odpovědní lidé zakusí jeho moc a přijmou jej jako svého osobního Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.