Aktuálně

 

19. 05. 2017

Indie: Znepokojivý nárůst počtu cílených útoků

 

 
Ministerský předseda Naréndra Módí (Flickr / Global Panorama [cc])

(International Christian Concern)

 

Podle nedávno zveřejněné zprávy dochází v Indii k znepokojivému nárůstu počtu útoků na křesťany. Organizace All India Christian Council (Celoindická křesťanská rada) zaznamenala v roce 2016 nárůst o téměř 20 procent. Počet fyzických napadení křesťanů vzrostl o 40 procent, počet vražd se [ve srovnání s předchozím obdobím] zdvojnásobil.

 

Zpráva pojmenovaná Atrocities on Christians in India (Zvěrstva páchaná na křesťanech v Indii) zmiňuje, že k útoku dochází v průměru každých 40 hodin. Násilnosti se navíc neomezují na několik málo spolkových zemí jako kdysi, ale rozšířily se již do 23 států. Mezi zaznamenanými incidenty nalezneme případy bití církevních pracovníků, jejich zastrašování nebo vraždy, a také útoky na kostely, modlitebny a školy – bombové, žhářské, vandalské, demolice. Ve významné části případů se extrémisté snaží křesťany přinutit zapřít víru a obrátit se k hinduismu.

 

Pravicový hinduistický nacionalismus stále posiluje své politické pozice, což je patrné zejména od roku 2014, kdy se dostala k moci strana Bharatiya Janata Party. Problém nejvíce postihuje dality (párie) konvertující ke křesťanství, přestože tato skupina není součástí kastovního systému. Dodnes jsou označováni jako „nedotknutelní“ a příslušníci ostatních skupin jimi opovrhují a nejrůznějšími způsoby je utiskují. Indický kastovní systém již v současné době překračuje hranice hinduismu a setkáváme se s ním mezi přívrženci mnoha dalších náboženství.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh naplnil své děti v Indii odvahou, zajistil jim ochranu a také prostředky, aby mu mohli sloužit navzdory sílící opozici a hrozbám. Kéž se díky jejich křesťanskému svědectví otevřou srdce a mysli místních lidí vůči moci a pravdě evangelia. Zatímco církev demonstruje Kristovu lásku milováním svých nepřátel a modlitbami za ně (Matouš 5,43–48), kéž v zemi dojde k významnému politickému a duchovnímu průlomu a zavládne zde duch lásky, pokoje, radosti a vlídného soužití.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.