Aktuálně

 

26. 05. 2017

Nigérie: Propuštění dalších školaček z Chiboku

 

 
Po propuštění 21 studentek z Chiboku loni v říjnu (na fotografii) bylo nedávno propuštěno dalších 82 dívek (fotografie: World Watch Monitor).

(World Watch Monitor, Al-Džazíra, CNN)

 

Skupina Boko Haram zveřejnila 12. května video, na kterém se několik školaček z Chiboku odmítá stát součástí nedávné „výměnné dohody“, v rámci které představitelé režimu vyměnili 82 dívek za pět velitelů teroristických oddílů.

 

V tříminutovém videu se zahalená dívka s puškou představuje jako Maida Yakubu, jedna ze 276 školaček unesených teroristickou skupinou v dubnu 2014. Za ní sedí další tři dívky v závojích a jakýsi muž se ptá, proč se nechce vrátit domů k rodičům. „Důvod je takový, že žijí ve městě bezvěrců. Chceme, aby přijali islám,“ odpovídá dívka.

 

Mluvčí prezidenta Garba Shehu v návaznosti na propuštění potvrdil, že jedna dívka skutečně odmítla ze zajetí odejít a stát se součástí výměnné dohody, protože se provdala za bojovníka Boko Haram. Ještě ten den skupina zveřejnila další video, na kterém je zachyceno pět údajných velitelů, kteří byli propuštěni na svobodu výměnou za dívky.

 

Dívky se znovu shledaly s rodinami 20. května při speciální oslavě. Čeká je rozsáhlé lékařské vyšetření a následná rehabilitace, než se budou moci vrátit do školy. Odhadem 113 školaček je stále pohřešováno a budou tak zapotřebí další akce vedoucí k záchraně co největšího počtu z nich.

 

Předkládejte vysvobozené dívky na modlitbách Pánu, zatímco se v rodinném kruhu zotavují z traumatizující zkušenosti. Přimlouvejte se i za dívky stále zůstávající v zajetí, a také za tisíce dalších Nigerijců, kteří trpí v důsledku násilných útoků a tragických ztrát způsobených teroristy z Boko Haram. Pozvedejte na modlitbách také vedoucí představitele země. Modlete se, aby je Bůh posiloval a naplňoval potřebnou moudrostí. Kéž si používá nigerijské politické a duchovní vůdce k dosažení svých záměrů a přinese tolik potřebné uzdravení této sužované země.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.