Aktuálně

 

01. 06. 2017

Filipíny: Nárůst počtu případů pronásledování

 

 

(World Watch Monitor)

 

23. května radikálové ve městě Marawi (jižní Filipíny) na svém kontrolním stanovišti zastřelili devět civilistů. Podle místních zdrojů byli všichni zavraždění křesťané, které útočníci vyvlekli z dodávky, spoutali jim ruce, doslova je rozstříleli a těla nechali ležet na poli.

 

O den později islamisté zajali 14 křesťanů. Radikálové obsadili město, zapálili několik budov – včetně katolické katedrály a protestantské vysoké školy – a vztyčili černé vlajky IS.

 

Podle dostupných informací radikálové používají rukojmí jako lidské štíty a vyhrožují jejich zabitím, pokud nedojde ke stažení vládních jednotek. Filipínský prezident Rodrigo Duterte přísahal, že se s pachateli zločinů rozhodným způsobem vypořádá. „Předvídal jsem, nejednalo se o žádný dohad, že v těchto dnech bude nejtěžší se vypořádat právě s nástupem IS. Vláda tomu však musí učinit přítrž.“

 

Více informací o pronásledování na Filipínách, včetně videoreportáží, naleznete na stránce Philippines Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách pronásledované Kristovy následovníky na jižních Filipínách, zatímco jsou zarmouceni z obsazení svého města islamisty a truchlí nad tragickou ztrátou životů při jednom z posledních útoků a také nad únosem svých přátel. Kéž je Bůh chrání, utěšuje, stará se o jejich potřeby, naplňuje je pokojem a zmocňuje je k tomu, aby se dokázali odvážně postavit veškeré nenávisti. Modlete se za zajatce, aby s nimi teroristé zacházeli milosrdně a aby byli bezpečně propuštěni na svobodu. Modlete se za Boží přítomnost na celém území Filipín. Proste, aby se Bůh zastal svého lidu, naplnil moudrostí státní představitele a usvědčil pachatele útoků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.