Aktuálně

 

02. 06. 2017

Keňa: Obavy křesťanů z bezprostředně hrozícího útoku

 

 
Aš-Šabáb (ilustrační fotografie: Open Doors)

(Release International, Morning Star News, Reuters)

 

Radikálové ze skupiny aš-Šabáb stále stupňují násilné aktivity v oblastech hraničících se Somálskem – a křesťané ve městě Mandera se obávají, že by se mohli stát dalším cílem. „Křesťané v Mandeře žijí ve strachu z bezprostředně hrozícího útoku,“ uvedl jeden církevní vedoucí. „Musíme se (rozhodnout), jestli budeme pokračovat v misii, nebo toto místo opustíme. Nemůžeme předstírat, že je vše v pořádku.“

 

Patrně islámští radikálové 12. května zaútočili střelnými zbraněmi na dělníky v kamenolomu v El Wak (přibližně 170 kilometrů od Mandery). Při útoku dva lidé zemřeli, včetně křesťana jménem Dalama Otieno. Má se za to, že se dělníci stali terčem radikálů jen kvůli tomu, že nebyli muslimy. O pouhé tři dny později byl zastřelen státní úředník Dekow Abbey Sirat ve svém bytě v Mandera County. I k tomuto zatím poslednímu útoku se přihlásila skupina aš-Šabáb.

 

Loni v říjnu stejná teroristická skupina připravila o život šest křesťanů při útoku na obytnou čtvrť v Mandeře. Útočníci použili granáty a střelné zbraně. V roce 2014, příslušníci skupiny zavraždili 38 nemuslimů v kamenolomu v nedalekém Kormey a zastřelili 19 křesťanů z uneseného autobusu nedaleko Mandry.

 

Modlete se, aby Bůh chránil, posiloval a uklidňoval svůj lid ve městě Mandera a v okolí. Modlete se, aby k němu nepřestávali vzhlížet a aby byl jejich skutečným útočištěm a tvrzí (Žalm 91,2). Kéž je Duch svatý zmocní nejen k tomu, aby zůstali pevně stát ve víře, ale také aby věrně pokračovali v budování Božího království ve své zemi. A v neposlední řadě se přimlouvejte i za radikály z řad aš-Šabáb. Modlete se za zmaření jejich plánů. Proste, aby se zřekli násilí a místo toho podřídili své životy Tomu, který je chce zachránit ze spárů nepřítele jejich duší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.