Aktuálně

 

02. 06. 2017

Keňa: Obavy křesťanů z bezprostředně hrozícího útoku

 

 
Aš-Šabáb (ilustrační fotografie: Open Doors)

(Release International, Morning Star News, Reuters)

 

Radikálové ze skupiny aš-Šabáb stále stupňují násilné aktivity v oblastech hraničících se Somálskem – a křesťané ve městě Mandera se obávají, že by se mohli stát dalším cílem. „Křesťané v Mandeře žijí ve strachu z bezprostředně hrozícího útoku,“ uvedl jeden církevní vedoucí. „Musíme se (rozhodnout), jestli budeme pokračovat v misii, nebo toto místo opustíme. Nemůžeme předstírat, že je vše v pořádku.“

 

Patrně islámští radikálové 12. května zaútočili střelnými zbraněmi na dělníky v kamenolomu v El Wak (přibližně 170 kilometrů od Mandery). Při útoku dva lidé zemřeli, včetně křesťana jménem Dalama Otieno. Má se za to, že se dělníci stali terčem radikálů jen kvůli tomu, že nebyli muslimy. O pouhé tři dny později byl zastřelen státní úředník Dekow Abbey Sirat ve svém bytě v Mandera County. I k tomuto zatím poslednímu útoku se přihlásila skupina aš-Šabáb.

 

Loni v říjnu stejná teroristická skupina připravila o život šest křesťanů při útoku na obytnou čtvrť v Mandeře. Útočníci použili granáty a střelné zbraně. V roce 2014, příslušníci skupiny zavraždili 38 nemuslimů v kamenolomu v nedalekém Kormey a zastřelili 19 křesťanů z uneseného autobusu nedaleko Mandry.

 

Modlete se, aby Bůh chránil, posiloval a uklidňoval svůj lid ve městě Mandera a v okolí. Modlete se, aby k němu nepřestávali vzhlížet a aby byl jejich skutečným útočištěm a tvrzí (Žalm 91,2). Kéž je Duch svatý zmocní nejen k tomu, aby zůstali pevně stát ve víře, ale také aby věrně pokračovali v budování Božího království ve své zemi. A v neposlední řadě se přimlouvejte i za radikály z řad aš-Šabáb. Modlete se za zmaření jejich plánů. Proste, aby se zřekli násilí a místo toho podřídili své životy Tomu, který je chce zachránit ze spárů nepřítele jejich duší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.