Aktuálně

 

08. 06. 2017

Afghánistán: Útok na dům pro hosty v areálu misijní organizace

 

 
Zavražděná žena německé národnosti sloužila Afgháncům 13 let (ilustrační foto).

(icommittopray, Operation Mercy)

 

Pracovnice švédské misijní organizace známé jako „Operace Milosrdenství“ se 20. května staly terčem útoku neznámých pachatelů v domě pro hosty v areálu misie v Kábulu. Německá občanka a místní členka ostrahy přišly o život, další žena původem z Finska byla unesena. Všichni zbývající pracovníci misie jsou v pořádku, nikdo další není pohřešován.

 

Zavražděná Němka sloužila v Afghánistánu 13 let, naposledy vedla projekt zaměřený na rozvoj gramotnosti. Finská kolegyně byla v zemi teprve tři měsíce a učila se místní jazyk v rámci přípravy na rozšíření služby. Obě upřímně toužily pomáhat místním lidem.

 

K odpovědnosti za útok se nikdo nepřihlásil. Afghánský státní komisariát pro bezpečnost i finské ministerstvo zahraničních věcí incident stále prošetřují. V současné době je hlavním cílem misie zajistit návrat finské pracovnice ze zajetí a také bezpečnost všech ostatních pracovníků působících v zemi.

 

Více informací o potížích, kterým křesťané v Afghánistánu čelí, naleznete na stránce Afghanistan Country Report.

 

Připojujeme se k vroucím modlitbám lidí, které tento nedávný útok přímo nebo nepřímo zasáhl – včetně unesené finské pracovnice, ohledně jejíž bezpečnosti panují značné obavy. Vyprošujte této naší sestře hmatatelnou Boží přítomnost, stejně jako jejím únoscům. Kéž jsou pachatelé usvědčeni ze svých zlých skutků tak silně, aby nemohli učinit nic jiného, než křesťanku neprodleně propustit. Modlete se také za ochranu dalších křesťanů sloužících v Afghánistánu. Nezapomínejte pozvedat na modlitbách ani rodiny a přátele zavražděných, kteří truchlí nad nesmírnou ztrátou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.