Aktuálně

 

10. 06. 2017

Egypt: Přepadení a zavraždění křesťanů

 

 
Jeden z přepadených autobusů.

(World Watch Monitor, CNN)

 

25. května útočníci vyzbrojení střelnými zbraněmi připravili o život nejméně 28 křesťanů a více než dvacet dalších zranili. Věřící ve dvou autobusech a jednom doprovodném SUV jeli na bohoslužbu do kláštera sv. Samuele v Minjá v jižním Egyptě.

 

Radikálové zastavili konvoj v půl desáté dopoledne v poušti nedaleko al-Idvá, poblíž hranice mezi dvěma guvernoráty. Podle informací egyptského ministerstva zdravotnictví skupina osmi až deseti maskovaných útočníků ve vojenských uniformách zastavila skupinu vozidel na území guv. Minjá (přibližně 200 kilometrů jižně od Káhiry). Pasažéři byli následně vyzváni, aby odevzdali peníze, šperky a mobilní telefony.

 

Očitý svědek uvedl, že radikálové nařídili všem křesťanům konvertovat k islámu. „Vyznejte, že není boha hodného chvály kromě Alláha, a že Mohamed je poslem Alláhovým!“ Když jim pasažéři odmítli vyhovět se slovy „jsme křesťané“, začali na ně útočníci střílet – většinu z nich zasáhli do hlavy. Podle potvrzených zpráv bylo mezi zavražděnými také několik dětí, zemřelo i všech osm cestujících v SUV.

 

Podle informací přeživších byly na vozidlech útočníků vztyčeny černé vlajky Islámského státu. Teroristická skupina se také později k útoku v Minjá přihlásila. „Egyptští křesťané i celá naše země prožívají (období) zármutku,“ poznamenal místní spolupracovník Hlasu mučedníků. „Vyprošujte Boží útěchu rodinám lidí, kdo při útoku zemřeli nebo utrpěli zranění.“

 

Zprávy o dalších útocích v Egyptě z nedávné doby, včetně bombového útoku na Květnovou neděli, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby veškeré další zákeřné plány nepřítele namířené proti zranitelným egyptským obyvatelům byly co nejdříve odhaleny. Proste, aby Bůh usvědčil všechny, kdo se je snaží uskutečňovat, aby si hluboko ve svých srdcích uvědomili, jakého zla se dopouštějí úmyslným ohrožováním životů druhých lidí. Modlete se, aby Bůh utěšoval pozůstalé a uzdravoval zraněné, na těle i na duchu. Kéž každý z nich nalezne útěchu ve vědomí, že existuje nádherné místo v nebi, připravené pro všechny, kdo přijali Ježíše jako svého Spasitele – jako Toho, který nakonec promění tragédii ve vítězství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.