Aktuálně

 

10. 06. 2017

Egypt: Přepadení a zavraždění křesťanů

 

 
Jeden z přepadených autobusů.

(World Watch Monitor, CNN)

 

25. května útočníci vyzbrojení střelnými zbraněmi připravili o život nejméně 28 křesťanů a více než dvacet dalších zranili. Věřící ve dvou autobusech a jednom doprovodném SUV jeli na bohoslužbu do kláštera sv. Samuele v Minjá v jižním Egyptě.

 

Radikálové zastavili konvoj v půl desáté dopoledne v poušti nedaleko al-Idvá, poblíž hranice mezi dvěma guvernoráty. Podle informací egyptského ministerstva zdravotnictví skupina osmi až deseti maskovaných útočníků ve vojenských uniformách zastavila skupinu vozidel na území guv. Minjá (přibližně 200 kilometrů jižně od Káhiry). Pasažéři byli následně vyzváni, aby odevzdali peníze, šperky a mobilní telefony.

 

Očitý svědek uvedl, že radikálové nařídili všem křesťanům konvertovat k islámu. „Vyznejte, že není boha hodného chvály kromě Alláha, a že Mohamed je poslem Alláhovým!“ Když jim pasažéři odmítli vyhovět se slovy „jsme křesťané“, začali na ně útočníci střílet – většinu z nich zasáhli do hlavy. Podle potvrzených zpráv bylo mezi zavražděnými také několik dětí, zemřelo i všech osm cestujících v SUV.

 

Podle informací přeživších byly na vozidlech útočníků vztyčeny černé vlajky Islámského státu. Teroristická skupina se také později k útoku v Minjá přihlásila. „Egyptští křesťané i celá naše země prožívají (období) zármutku,“ poznamenal místní spolupracovník Hlasu mučedníků. „Vyprošujte Boží útěchu rodinám lidí, kdo při útoku zemřeli nebo utrpěli zranění.“

 

Zprávy o dalších útocích v Egyptě z nedávné doby, včetně bombového útoku na Květnovou neděli, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby veškeré další zákeřné plány nepřítele namířené proti zranitelným egyptským obyvatelům byly co nejdříve odhaleny. Proste, aby Bůh usvědčil všechny, kdo se je snaží uskutečňovat, aby si hluboko ve svých srdcích uvědomili, jakého zla se dopouštějí úmyslným ohrožováním životů druhých lidí. Modlete se, aby Bůh utěšoval pozůstalé a uzdravoval zraněné, na těle i na duchu. Kéž každý z nich nalezne útěchu ve vědomí, že existuje nádherné místo v nebi, připravené pro všechny, kdo přijali Ježíše jako svého Spasitele – jako Toho, který nakonec promění tragédii ve vítězství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.