Aktuálně

 

11. 06. 2017

Pákistán: Novelizace zákona opět zvýšila tlak na příslušníky náboženských menšin

 

 
Ilustrační fotografie: facebooková stránka Open Doors

(8. června 2017, Reagan Hoezee / MNN)

 

Pákistán (MNN) – Muslimský svatý měsíc ramadán je pro stoupence menšinových náboženství odjakživa obdobím nejistoty. Novela zákona nedávno přijatá v Pákistánu znamená další posílení již tak značného tlaku.

 

Stálý senátní výbor pro náboženské záležitosti nedávno schválil legislativní úpravu, která zpřísňuje tresty za porušování půstu během ramadánu. Přestupitelům zákona budou mimo jiné hrozit až tři měsíce odnětí svobody za konzumaci potravin nebo kouření na veřejnosti mezi východem a západem slunce.

 

„Novelu prosazovali extrémisté, kteří se v zásadě snaží určovat, co by lidé měli dělat, jakým způsobem by měli dodržovat pravidla týkající se jídla a pití během ramadánu,“ uvedl David Curry, prezident Open Doors USA. „Proto se snaží trestat a posílat do vězení lidi, kteří v souvislosti s ramadánem nejsou tak dbalí předpisů, jako ti nejradikálnější z nich.“

 

„Je to další příklad teologie spočívající v nařízeních a snahách o ovládání druhých, která je mezi islámskými extrémisty velmi rozšířená.“

 

Pákistán se nachází na čtvrtém místě v seznamu Open Doors’ World Watch List obsahujícím země, ve kterých křesťané zakoušejí nejintenzivnější pronásledování. Curry zastává názor, že novelizace bude zneužívána proti příslušníkům všech náboženských menšin.

 

„Domnívám se, že brzy budete svědky zneužívání této úpravy proti křesťanům, v nejrůznějších podobách. Snaží se vyvíjet na křesťany tlak, pro který chtějí mít podporu v zákonech.“

 

„Změna však dopadne také na umírněné muslimy, kteří nejsou v dodržování pravidel tak důslední jako někteří nyní. Dle mého názoru jde o součást boje o to, zda se z Pákistánu stane otevřená společnost nebo ne.“

 

Jak mohou křesťané na Západě vyvolat změnu? Podle Curryho je důležité, aby dali svým politikům vědět, že jim situace pronásledovaných křesťanů není lhostejná a vybízeli je, aby se za tyto lidi postavili.

 

„Žijeme v zemi (USA, pozn. překl.), kde je zapotřebí, abychom vyvíjeli patřičné úsilí dostupnými zákonnými prostředky, pomáhali získat podporu naší vlády a starali se, aby od nás senátoři a kongresmani slyšeli, co je zapotřebí – poté co se sami dozvíme a porozumíme tomu, co se pákistánským křesťanům děje.“

 

Můžete na situaci v Pákistánu pamatovat na modlitbách? D. Curry prosí o modlitby za bezpečí pákistánských křesťanů, kterým je často vyhrožováno a kterým radikálové ničí jejich modlitebny a kostely. Modlete se, aby náboženská svoboda v této zemi zcela nezanikla.

 

Zdroj: www.mnnonline.org

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.