Aktuálně

 

13. 06. 2017

Čína: Zadržení pašeráků Biblí

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 13. června 2017)

 

Tým křesťanů z Hong Kongu se letos v květnu pokusil proniknout na území pevninské Číny. Křesťané se rozdělili na tři skupinky a s batohy napěchovanými Biblemi překročili hranici ve dvacetiminutových rozestupech, aby zvýšili šanci, že se jim podaří do této komunistické země dopravit výtisky Božího slova.

 

Poslední skupinu (a také jednoho z členů druhé skupiny) směřující do Kuang-čou však zadrželi celníci v Šen-čenu, jednom z největších čínských měst. Muži byli zadržováni deset hodin, vyslechlo je přibližně padesát policistů a nakonec byli vyhoštěni ze země na tři roky.

 

Výslech členů skupiny (a ještě jednoho pašeráka Biblí bez vazeb na jejich organizaci, který přešel hranici do Číny ve stejnou dobu) trval šest hodin. Policisté všem zadrženým zabavili Bible a další křesťanské materiály.

 

„Tyto knihy jsou v Číně zakázané,“ prohlásil jeden z policistů a ukazoval přitom na Bible. „Jsou vytištěné v zahraničí.“

 

V Číně existuje jediné nakladatelství, které smí Bible vydávat. Společnost Amity Printing Company vytiskla od zahájení provozu v roce 1987 již více než 115 milionů Biblí. Většina produkce je však určena pro export, pouze malá část zůstává v zemi, navíc se prodává výhradně v oficiálních společenstvích tvořících součást „Hnutí trojí soběstačnosti“. Tak jako tak, samotná Amity nedokáže pokrýt poptávku Číňanů po Biblích – nejenže se staré Bible opotřebovávají, ale také se ke Kristu obracejí stále další lidé.

 

Během akce si policisté zabavené materiály prohlíželi a listovali v nich. Někteří měli na oblečení kamery a všechno si natáčeli. Každého pašeráka si vzali na starost nejméně dva příslušníci a sledovali každý jeho krok – doprovázeli je dokonce i na WC.

 

Pašeráci museli podepsat prohlášení, ve kterém se doznali, že porušili zákony týkající se pašování Biblí a každý zaplatil menší pokutu. Následně byli v policejních autech převezeni na okresní služebnu, kde byli zadržováni další čtyři hodiny, než policisté prověřili jejich pasy. Nakonec byli přinuceni podepsat rozhodnutí o deportaci a bylo jim sděleno, že nesmějí vstoupit do Číny tři roky. Ozbrojení policisté a agenti v civilu je odvezli na hranici a ujistili se, že nasedli do autobusu směrem zpátky do Hong Kongu.

 

Jeden pašerák poznamenal, že k policistům během akce cítil pouze lásku a odpuštění.

 

„Bylo mi jich líto, protože si neuvědomovali, že brání, aby se do jejich země donesla Dobrá zpráva a pravda. Láska, kterou jsem k těmto policistům prožíval, byla stejná láska, která poslala Ježíše na kříž; a také stejná láska, která způsobila, že zvolal: „Otče odpusť jim, vždyť nevědí, co činí.“

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.