Aktuálně

 

14. 06. 2017

Keňa: Bohoslužba, která proměnila životy

 

 
Diana a Austin v loňském roce, krátce po setkání s pracovníky Hlasu mučedníků, kterým vyprávěli svůj příběh.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 14. června 2017)

 

Zdálo se, že nedělní ráno 24. března 2014 v keňské Mombase bude stejné, jako kterékoli jiné. Záhy se však rozpoutalo smrtící peklo. Den skutečně začal jako obvykle – modlitbami a bohoslužbou – na jeho konci však bylo sedm členů společenství mrtvých a dalších 21 zraněných.

 

Útočníci napadli letniční společenství Joy in Jesus („Radost v Ježíši“) v oblasti Likoni na východním pobřeží země. Tři maskovaní mladíci přerušili průběh bohoslužby střelbou. Austin, jeden ze členů společenství, v rozhovoru s pracovníky Hlasu mučedníků vzpomíná: „Zaslechl jsem venku několik výstřelů. Proběhlo mi hlavou, že se tam děje něco, co se nás nijak netýká, možná potyčka zlodějů s policí. A tak jsme prostě pokračovali ve vyučování. Nenapadlo mě, že ti lidé mají namířeno do sboru.“

 

K jeho překvapení však útočníci vtrhli dovnitř a začali střílet do lidí. Na místě zabili pomocného pastora, který právě hovořil.

 

Následky útoku byly tragické i pro Austina a jeho rodinu. Austina zasáhlo několik projektilů a kvůli trvalým následkům přišel o práci. Manželka Diana také utrpěla vážná zranění, mimo jiné mnohačetné zlomeniny nohy a několika žeber – v nemocnici v Kijabe v jižní části centrální Keni strávila pět měsíců. Zdravotní péči pro ni zajistil Hlas mučedníků.

 

Když Diana v agónii ležela na nemocničním lůžku, občas propadala beznaději. Fyzická bolest byla velmi intenzivní. Nedokázala se soustředit, ani když se ji naši pracovníci snažili během návštěv povzbudit.

 

Nikdy však nezapomněla, že „není jiné naděje než v Bohu“ a veškerou naději proto složila ve svého Spasitele. „Když se to stalo, byla jsem na dně, ale Boží Slovo mi dodalo povzbuzení a dokázala jsem opět vstát,“ řekla pracovníkům Hlasu mučedníků o několik měsíců později.

 

Bůh si může k dosažení svých cílů použít i ty nejtěžší situace, uvedla Diana. Austinova matka uvěřila v Krista poté, co viděla, jak manželé zvládají těžkou zkoušku. „Podobná pronásledování církev posílí, pokud zůstanete věrní,“ potvrdil Austin.

 

Hlas mučedníků pomáhal manželům po celé tři roky, kdy Diana podstupovala náročnou léčbu. Také financujeme vzdělání jejich syna, dokud se jeho matka nezotaví. Letos na jaře měla podstoupit další operaci, ale chirurg musel vycestovat ze země. Naši spolupracovníci jí i nadále poskytují podporu, snaží se zprostředkovávat zajištění adekvátní péče a dohodnout operaci s jiným chirurgem.

 

Diana by chtěla poslat vzkaz křesťanům, kteří trpí podobným způsobem. „Povzbuzením je pro mě Žalm 121. Chci také vyzvat všechny, kdo prožívají podobnou bolest jako já, aby neztratili odvahu. Bůh je stále tady! Když na tebe dopouští zkoušky, vždy existuje cesta; vždy vám poskytne cestu ven. Jen v něj nepřestávejte doufat a důvěřovat mu. Neopusťte Boha kvůli podobným zkouškám.“

 

Zatímco se Diana postupně zotavuje, prosí o modlitby za rodinu, za své manželství a za to, aby dokázala oslovit nevěřící příbuzné evangeliem, které jí pomohlo přestát tuto zkoušku.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.