Aktuálně

 

16. 06. 2017

Eritrea: Dalších téměř sto křesťanů zadrženo

 

 
Dobytčí trh ve Eritreji (ilustrační foto).

(World Watch Monitor)

 

Představitelé eritrejského režimu opět zintenzivnili svou protikřesťanskou kampaň a v uplynulých týdnech nechali pozatýkat téměř stovku Kristových následovníků. K zatýkání došlo v době, kdy si věřící v této represivní východoafrické zemi připomínají deset let od nařízení domácího vězení pro pravoslavného patriarchu Abune Antoniose a patnáct let od vynuceného ukončení činnosti mnoha společenství.

 

Od schválení zákona zakazujícího činnost většiny církví se někteří křesťané scházejí v tajnosti. Zvláště ohroženi jsou evangelikálové, neboť od roku 2002 jsou nelegální všechna společenství nespadající pod hlavičku pravoslavné, katolické nebo luterské církve. Nicméně jak naznačuje případ pravoslavného patriarchy, ani členové oficiálně povolených skupin nejsou mimo nebezpečí, pokud si dovolí kritizovat režim.

 

Další vlna zatýkání byla zahájena začátkem letošního května a pokračovala až do výročí vyhlášení nezávislosti (24. května). Mnoho křesťanů se ocitlo pod přísnějším dohledem kvůli neochotě účastnit se oslav odporujících jejich svědomí.

 

Podle organizace Christian Solidarity Worldwide nejméně 28 křesťanů v průběhu zadržování nebo krátce po propuštění zemřelo v důsledku krutého zacházení, případně odepření lékařské péče. Lidé, kteří uvěznění přežili, často vzpomínají na mučení, otrockou práci, neskutečnou špínu a nedostatek jídla.

 

Další zprávy o pronásledování v Eritreji, včetně informativních videoreportáží, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Děkujeme, že se k nám připojujete v modlitbách za utiskované bratry a sestry, kterým bezprostředně hrozí další represe. Kéž jejich ztrápená srdce naplní Boží ujištění a pokoj, zejména když jejich přátelé nebo příbuzní kvůli následování Krista skončili ve vězení. Modlete se i za ně, aby Bůh posílil jejich odhodlání a víru, zatímco čekají na nadpřirozené vysvobození. Kéž je povzbuzuje vědomí, že bez ohledu na dočasnou ztrátu fyzické svobody mají duchovní svobodu v Kristu, která je skutečně vzácným pokladem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.