Aktuálně

 

16. 06. 2017

Eritrea: Dalších téměř sto křesťanů zadrženo

 

 
Dobytčí trh ve Eritreji (ilustrační foto).

(World Watch Monitor)

 

Představitelé eritrejského režimu opět zintenzivnili svou protikřesťanskou kampaň a v uplynulých týdnech nechali pozatýkat téměř stovku Kristových následovníků. K zatýkání došlo v době, kdy si věřící v této represivní východoafrické zemi připomínají deset let od nařízení domácího vězení pro pravoslavného patriarchu Abune Antoniose a patnáct let od vynuceného ukončení činnosti mnoha společenství.

 

Od schválení zákona zakazujícího činnost většiny církví se někteří křesťané scházejí v tajnosti. Zvláště ohroženi jsou evangelikálové, neboť od roku 2002 jsou nelegální všechna společenství nespadající pod hlavičku pravoslavné, katolické nebo luterské církve. Nicméně jak naznačuje případ pravoslavného patriarchy, ani členové oficiálně povolených skupin nejsou mimo nebezpečí, pokud si dovolí kritizovat režim.

 

Další vlna zatýkání byla zahájena začátkem letošního května a pokračovala až do výročí vyhlášení nezávislosti (24. května). Mnoho křesťanů se ocitlo pod přísnějším dohledem kvůli neochotě účastnit se oslav odporujících jejich svědomí.

 

Podle organizace Christian Solidarity Worldwide nejméně 28 křesťanů v průběhu zadržování nebo krátce po propuštění zemřelo v důsledku krutého zacházení, případně odepření lékařské péče. Lidé, kteří uvěznění přežili, často vzpomínají na mučení, otrockou práci, neskutečnou špínu a nedostatek jídla.

 

Další zprávy o pronásledování v Eritreji, včetně informativních videoreportáží, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Děkujeme, že se k nám připojujete v modlitbách za utiskované bratry a sestry, kterým bezprostředně hrozí další represe. Kéž jejich ztrápená srdce naplní Boží ujištění a pokoj, zejména když jejich přátelé nebo příbuzní kvůli následování Krista skončili ve vězení. Modlete se i za ně, aby Bůh posílil jejich odhodlání a víru, zatímco čekají na nadpřirozené vysvobození. Kéž je povzbuzuje vědomí, že bez ohledu na dočasnou ztrátu fyzické svobody mají duchovní svobodu v Kristu, která je skutečně vzácným pokladem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.