Aktuálně

 

19. 06. 2017

Turecko: Otci je znemožňován kontakt s dcerou

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 19. června 2017)

 

Byram, křesťan původem z Turecka, nemá po svém obrácení ke Kristu téměř žádnou možnost kontaktu se svou devítiletou dcerou. Podle jeho vlastních slov mu ji prakticky „unesli“.

 

Před mnoha lety se přestěhoval z Turecka do Spojených států, aby zde studoval na vysoké škole. Během pobytu často debatoval s křesťany o náboženství a po několika letech odevzdal svůj život Ježíši. Mezitím se také oženil s tureckou dívkou a narodila se jim dcera. Když po čase odletěl do Turecka na návštěvu a informoval o své nové víře příbuzné, poslali ho na psychiatrické vyšetření. Rodiče si byli jistí, že se pomátl. Poté co strávil dva týdny v léčebně s „opravdovými šílenci“ a užíval jakési čtyři pilulky denně, označili ho lékaři za duševně zcela zdravého a propustili ho.

 

Přestože měla být cesta do Turecka pouhou návštěvou, manželka se rozhodla zůstat s dcerou v Turecku a svého muže opustit.

 

Byram byl v šoku. Nepodařilo se mu ženu přesvědčit a tak se vrátil do Států sám, aby se staral o několik svých firem, a kde také strávil část života jako člen velké evangelikální denominace. Příležitostně se vracel do Turecka v naději, že získá zpátky svou ženu nebo že se mu alespoň podaří vybudovat vztah s dcerou. Žena se s ním však nakonec nechala rozvést.

 

Po dalších několika letech dospěl Byram k rozhodnutí, že by se měl do Turecka vrátit natrvalo, jednak aby byl blízko dceři a také aby mohl zvěstovat evangelium krajanům. Bezpochyby šlo o riskantní krok (pro konvertitu od islámu), nicméně do té doby neměl kvůli své nové víře žádné konflikty (kromě sporů s exmanželkou a ostatními příbuznými).

 

Na základě rozhodnutí soudu se Byram může s dcerou vídat každý druhý víkend, žena si však hledá nejrůznější výmluvy nebo návštěvy rovnou bezdůvodně ruší. Jako křesťan se tak učí hledat křehkou rovnováhu mezi laskavostí k bývalé manželce a uplatňováním práva na trávení času s dcerou. Byram se spolupracovníkovi Hlasu mučedníků nedávno zklamaně přiznal, že dcera projevuje náklonnost k islámu, ke kterému ji vede matka.

 

Byramův vztah s rodiči se pomalu zlepšuje. Matka se sice stále denně modlí, aby se syn vrátil k islámu, oba rodiče ho však podporují v soudní bitvě o možnost častějšího kontaktu s dcerou.

 

Při jednom z přelíčení napadl Byrama přímo v soudní síni bývalý tchán. Jindy, během plánované návštěvy, ho bývalý švagr udeřil pěstí do obličeje, aby mu zabránil v setkání s dcerou.

 

Zatímco Byram stále bojuje o svou dceru, pokračuje také ve službě Pánu. Momentálně slouží na plný úvazek v jisté křesťanské organizaci, kde komunikuje po internetu s mnoha Turky pochybujícími o islámu. E-mailem a přes sociální sítě spolu vedou dlouhé debaty o Bohu, lidském utrpení a některých zkreslených představách o Bibli, které jsou muslimům vštěpovány. Souběžně studuje teologii, ve které by chtěl získat magisterský titul

 

Při rozhovoru s pracovníkem Hlasu mučedníků během nedávné návštěvy poznamenal: „V Turecku je 80 velkých měst; jen ve 41 z nich existuje církev. Pokračujeme v modlitbách za vznik církve v těchto městech.“

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.