Aktuálně

 

22. 06. 2017

Keňa: Učitel zastřelen v přítomnosti žáků

 

 
K útoku došlo v přítomnosti žáků základní školy (ilustrační fotografie Pixabay).

(Morning Star News)

 

S největší pravděpodobností radikálové ze skupiny aš-Šabáb 31. května pronikli do areálu základní školy v severozápadní Keni a přímo před očima žáků zastřelili křesťanského učitele Elly Oloo Ojiema. K incidentu došlo ve městě Fafi, přibližně 100 kilometrů od Garissy. Podezřelí členové nechvalně proslulé vzbouřenecké skupiny původem ze Somálska následně unesli dalšího křesťanského učitele, Josepha Kamau, a také jeho muslimského kolegu, který se ho snažil bránit.

 

Podle výpovědi dalšího učitele se unesený muslim snažil keňského křesťana chránit a prohlásil, že je ochoten zemřít společně s ním. Svědek dodal: „(Radikálové z) aš-Šabáb se rozlítili a řekli učiteli: ‚Dostaneš lekci za to, že se zastáváš bezvěrce‘ a poté oba odvezli, neznámo kam.“

 

Než radikálové s oběma učiteli ujeli, ještě stihli zmlátit přítomné somálské muslimy za to, že ubytovávali keňské křesťany. „Varujeme vás, že nebudeme brát na lehkou váhu, když někdo z vás bude poskytovat přístřeší bezvěrcům,“ pohrozil jeden z útočníků.

 

Incident ještě více posílil obavy křesťanů v Garisse, kteří již nyní žijí v permanentním stresu v souvislosti s útoky somálských povstalců bojujících proti státnímu zřízení. 2. června se v Garisse sešli místní pastoři a vyzvali keňskou vládu, aby posílila bezpečnostní opatření. Odpovědní představitelé reagovali rozhodnutím o přidělení pracovníků ostrahy k budovám, ve kterých probíhají bohoslužby.

 

Kéž studenti i učitelé prožívají Boží lásku a nadpřirozenou útěchu, stejně jako příbuzní obětí útoku. Modlete se, aby Bůh chránil oba unesené učitele, kteří doufají v brzké propuštění. Kéž je neustále ujišťuje o své přítomnosti. Modlete se, aby keňští křesťané nepodlehli strachu, navzdory všeobecně rozšířenému chaosu a nenávisti, ale přimkli se k Bohu, který je jejich Skalou, Tvrzí a Vysvoboditelem a který přislíbil, že bude jejich „pomoc v soužení vždy osvědčená“ (Žalm 46,1, 18,2).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.