Aktuálně

 

22. 06. 2017

Keňa: Učitel zastřelen v přítomnosti žáků

 

 
K útoku došlo v přítomnosti žáků základní školy (ilustrační fotografie Pixabay).

(Morning Star News)

 

S největší pravděpodobností radikálové ze skupiny aš-Šabáb 31. května pronikli do areálu základní školy v severozápadní Keni a přímo před očima žáků zastřelili křesťanského učitele Elly Oloo Ojiema. K incidentu došlo ve městě Fafi, přibližně 100 kilometrů od Garissy. Podezřelí členové nechvalně proslulé vzbouřenecké skupiny původem ze Somálska následně unesli dalšího křesťanského učitele, Josepha Kamau, a také jeho muslimského kolegu, který se ho snažil bránit.

 

Podle výpovědi dalšího učitele se unesený muslim snažil keňského křesťana chránit a prohlásil, že je ochoten zemřít společně s ním. Svědek dodal: „(Radikálové z) aš-Šabáb se rozlítili a řekli učiteli: ‚Dostaneš lekci za to, že se zastáváš bezvěrce‘ a poté oba odvezli, neznámo kam.“

 

Než radikálové s oběma učiteli ujeli, ještě stihli zmlátit přítomné somálské muslimy za to, že ubytovávali keňské křesťany. „Varujeme vás, že nebudeme brát na lehkou váhu, když někdo z vás bude poskytovat přístřeší bezvěrcům,“ pohrozil jeden z útočníků.

 

Incident ještě více posílil obavy křesťanů v Garisse, kteří již nyní žijí v permanentním stresu v souvislosti s útoky somálských povstalců bojujících proti státnímu zřízení. 2. června se v Garisse sešli místní pastoři a vyzvali keňskou vládu, aby posílila bezpečnostní opatření. Odpovědní představitelé reagovali rozhodnutím o přidělení pracovníků ostrahy k budovám, ve kterých probíhají bohoslužby.

 

Kéž studenti i učitelé prožívají Boží lásku a nadpřirozenou útěchu, stejně jako příbuzní obětí útoku. Modlete se, aby Bůh chránil oba unesené učitele, kteří doufají v brzké propuštění. Kéž je neustále ujišťuje o své přítomnosti. Modlete se, aby keňští křesťané nepodlehli strachu, navzdory všeobecně rozšířenému chaosu a nenávisti, ale přimkli se k Bohu, který je jejich Skalou, Tvrzí a Vysvoboditelem a který přislíbil, že bude jejich „pomoc v soužení vždy osvědčená“ (Žalm 46,1, 18,2).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.