Aktuálně

 

23. 06. 2017

Čína: Obhájci lidských práv hrozí doživotí

 

 

(Release International, China Aid, Reuters)

 

Čínský křesťanský advokát Ťiang Tchien-jung je od loňského listopadu nezvěstný. Příbuzní se nedávno dozvěděli, že byl obviněn z pokusu o svržení režimu a hrozí mu doživotní trest odnětí svobody. Ťiangův otec 31. května obdržel oficiální oznámení od chenanské policie, ve kterém byl informován o Ťiangově obvinění z „podvracení státní moci“.

 

O bratru Ťiangovi nikdo neslyšel od doby, kdy navštívil rodinu jiného právníka, zadrženého v červenci 2015 během zátahu proti „disidentům“. Až donedávna se mělo za to, že je Ťiang zadržován bez možnosti komunikace s okolím v nelegálním „černém vězení“, dokud rodina neobdržela zmíněnou zprávu.

 

Ťiang byl velmi aktivní v oblasti obhajoby náboženských práv menšin a lidských práv obecně. V prosinci byl obviněn z „podněcování k podvracení státní moci“ a odsouzen k umístění do „černé věznice“. V současné době je však podle informací poskytnutých rodině umístěn v zadržovacím centru Čchang-ša č. 1. Jedná se o vůbec první oficiální potvrzení místa jeho pobytu za celých šest měsíců.

 

Přimlouvejte se za pokoj a vytrvalost pro bratra Ťianga, zatímco čeká na zahájení soudního procesu. Kéž Duch svatý Ťianga občerství a naplní ho mocí a silou, aby vytrval. Vyprošujte Boží přítomnost a pokoj také Ťiangově manželce, Ťin Pien-ling, a jejich dceři. Obě společně uprchly ze země, aby se vyhnuly dalšímu pronásledování, zatímco napjatě sledují aktuální vývoj případu. Kromě modliteb za propuštění Ťianga se nezapomínejme přimlouvat také za všechny ostatní obhájce lidských práv a aktivisty zadržené od zahájení [protikřesťanské] kampaně v roce 2015.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.