Aktuálně

 

30. 06. 2017

Eritrea: Výrazný nárůst počtu zadržených křesťanů

 

 

(Release International, World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide)

 

Celkový počet eritrejských křesťanů uvězněných od začátku května vzrostl již na více než 160. 26. května se ocitlo ve vazbě téměř sto lidí a od té doby bylo potvrzeno mnoho dalších případů zatýkání… včetně rodin s malými dětmi.

 

Podle informací partnerské organizace Hlasu mučedníků bylo společně s rodiči uvězněno dvanáct dětí, nejmladšímu jsou dva měsíce. O více než třicet dětí se po uvěznění rodičů a opatrovníků nemá kdo starat, navíc příslušníci bezpečnostních složek děti monitorují, aby je nemohla podporovat křesťanská komunita.

 

Od roku 2002, kdy byla většina křesťanských denominací postavena mimo zákon, se členové těchto skupin tajně scházejí v soukromých domech a bytech. Naneštěstí se terčem státních orgánů stávají i domácí společenství. V uplynulých patnácti letech podnikli policisté mnoho razií v soukromých objektech a podle místních odhadů jsou v návaznosti na ně v eritrejských věznicích zadržovány stovky křesťanů.

 

Lidé uvěznění pro svou víru bývají propuštěni jen po oficiálním doznání, že porušili zákon zakazující křesťanům jakékoli shromažďování mimo rámec registrovaných a státem uznaných skupin. Podle místních zdrojů jsou v závislosti na rozhodnutí vedení příslušného zařízení vězni vyzýváni k podpisu jednoho ze dvou typů prohlášení. Buď musí slíbit, že se nebudou účastnit nedovolených náboženských aktivit, nebo se musí přestat hlásit ke Kristu.

 

Pokud odmítnou prohlášení podepsat, mohou být zadržováni dlouhé roky, někdy i desítky let.

 

Starší zprávy o věznění eritrejských křesťanů, včetně videoreportáží, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Prosíme vás o modlitby za utiskované bratry a sestry v Eritreji. Kéž zůstanou věrní, navzdory intenzivnímu tlaku státních orgánů. Modlete se, aby složili veškerou důvěru v toho, jehož láska a zaslíbení nikdy nepominou (Žalm 33,18). Zatímco neochvějně věří, že se Bůh postará o jejich rodiny, zaopatří je vším potřebným a nakonec i je samotné vysvobodí z vězení, vyprošujte jim sílu a povzbuzení, aby mohli otevřeně hovořit o své lásce k Vládci celého vesmíru, který má nejvyšší moc nade vším.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.