Aktuálně

 

01. 07. 2017

Filipíny: O neotřesitelné víře jedné dívenky

 

 
Ilustrační fotografie: Open Doors USA

(Open Doors USA)

 

Jistá filipínská dívenka se pevně drží křesťanské víry, navzdory svému nízkému věku. Krátce po přijetí Krista začala Jen-Jen zakoušet intenzivní tlaky ze strany dospělých autorit, včetně učitele s radikálními názory. Jednoho dne učitel oznámil, že celá třída půjde do mešity, kde se budou všichni nahlas modlit muslimskou modlitbu. Přestože mu Jen-Jen vysvětlila, že se nyní modlí k Ježíši a nemůže se proto modlit v mešitě, učitel odmítl z požadavku ustoupit.

 

V den návštěvy mešity Jen-Jen onemocněla, dostala horečku a dokonce omdlela. Přesto se musela akce zúčastnit a navíc si vyslechnout celé imámovo kázání.

 

Od té doby je Jen-Jen nucena k mnoha aktivitám, které jsou v rozporu s její osobní vírou, jako například půst během měsíce ramadánu. Kromě požadavků zaměstnanců školy se Jen-Jen posmívají vůči evangeliu nepřátelsky naladění spolužáci a šikanují ji, cestou do školy i domů do ní vrážejí a zahrnují ji nadávkami.

 

Je zázrak, že všechen tento útisk a tlak Jen-Jen nezlomily. Místo aby v sobě chovala nenávist, snaží se hledat způsoby, jak zlepšit životy ostatních křesťanských dětí v okolí. Stále chodí na shromáždění a dokonce pomáhá pastorovi – předčítá z Bible negramotným členům společenství. Kéž Bůh, který všechno vidí, odmění Jen-Jen za její houževnatost navzdory všem potížím a použije si její vytrvalé svědectví a lásku k požehnání mnoha lidí v okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.