Aktuálně

 

06. 07. 2017

Egypt: Záhadné zmizení křesťanských žen

 

 
Suzan Ašraf Ravi

(Release International, Morning Star News)

 

Minulý týden se v Egyptě ztratila dvaadvacetiletá žena – cestou do kostela, kde pracuje. Místní křesťané se obávají, že Suzan Ašraf Ravi byla unesena, stejně jako další dvě mladé ženy, které ve stejném městě na okraji Káhiry zmizely před pouhými několika dny. Podle dostupných zpráv se obyvatelky Al Chosús, převážně křesťanské osady v bezprostředním sousedství Káhiry, v současné době bojí vycházet z domu. Po Suzanině zmizení místní ženy také přestaly navštěvovat společenství, do kterého křesťanka chodila.

 

Předpokládaným únosům předcházel incident, při kterém byl místní muslim nešťastnou náhodou zastřelen při hádce o penězích. Jeho oponent, křesťan, byl vzat do vazby a očekává se, že bude obviněn ze zabití. Od té doby došlo v Al Chosús k prudkému nárůstu počtu útoků na křesťany – zejména na ženy. Podle místních zdrojů však nejsou případy pronásledování žen ničím novým. Několika místním ženám útočníci zohyzdili obličej kyselinou za to, že nenosily závoj.

 

Křesťané v celém Egyptě stále žijí pod značným tlakem. 26. května radikálové v guvernorátu Minjá zastřelili nejméně 28 křesťanů, které vyvlekli z autobusu. V dubnu došlo ve městech Tanta a Alexandria k bombovým útokům na kostely; loni v prosinci pak k sebevražednému bombovému útoku v Káhiře. Celkem bylo zavražděno nejméně 70 lidí a několik dalších utrpělo při explozích vážná zranění.

 

Starší zprávy o případech pronásledování naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za bezpečný návrat Suzan a zbývajících dvou pohřešovaných žen. Vyprošujte jim nadpřirozenou Boží ochranu a pokoj, ať se nacházejí kdekoli. Modlete se, aby Bůh střežil jejich srdce i mysl (Filipským 4,7) před obavami, zastrašováním a úklady nepřítele. Pozvedejte na modlitbách také jejich znepokojené příbuzné a přátele, aby i oni poznali ‚pokoj převyšující každé pomyšlení‘ a ujištění, že je Bůh schopen do situace mocně zasáhnout. Modlete se za egyptské vedoucí představitele, kteří potřebují Boží moudrost, odvahu a pevné odhodlání ukončit šíření militantních nálad ve své zemi, aby zajistili ochranu a jednotu všech obyvatel; všichni jsou součástí Božího milovaného stvoření.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.