Aktuálně

 

08. 07. 2017

Vietnam: Trest pro pastora, který hovořil o špatném zacházení

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr / M M (cc)

(Religious Liberty Prayer Bulletin, Christian Solidarity Network)

 

Pastor Nguyen Cong Chinh, pětačtyřicetiletý pastor a misionář z provincie Gia Lai (součást vietnamské Centrální vysočiny) byl zatčen v  dubnu 2011 kvůli vydávání křesťanského svědectví. V červenci 2012 byl odsouzen k jedenácti letům odnětí svobody za údajné „rozvracení národní jednoty“.

 

25. května navštívilo pastora Nguyena ve vězení několik zástupců amerického velvyslanectví. Přestože byl předem upozorněn, aby se vyvaroval jakýchkoli negativních komentářů na adresu vietnamského režimu, informoval Nguyen delegaci zcela otevřeně o mučení, výhrůžkách a špatném zacházení, kterému byl ve vězení vystaven. Konkrétně zmínil pravidelné bití, skleněné střepy namíchané v jídle, zamykání do klády i dlouhé pobyty na samotce. V současné době je za vyzrazení těchto informací trestán a manželka, Tran Thi Hong, se strachuje o jeho zdraví a bezpečnost.

 

Po návštěvě v květnu letošního roku Tran uvedla, že se Nguyenův zdravotní stav výrazně zhoršil a kvůli pokračujícímu fyzickému týrání i psychickému nátlaku je potenciálně ohrožen na životě. Dodala, že přestože Nguyen trpí akutní sinusitidou (onemocnění dýchacích cest), zánětem kloubů, zánětem žaludku a vysokým krevním tlakem, je mu odpírána jakákoli zdravotní péče. Kromě toho mu Tran nesměla donést žádné léky.

 

Zatímco pastor Nguyen trpí ve vězení pro svou víru, pronásledování zakouší také Tran – kvůli svým vlastním aktivitám v oblasti obhajoby náboženského vyznání.

 

Vyprošujte pastoru Nguyenovi ochranu a modlete se za jeho uzdravení, zatímco čeká na propuštění z vězení. Kéž si ho Bůh do té doby mocně používá, aby mnoha lidem ve vězení přinášel slova povzbuzení a věčného života. Přimlouvejte se za Nguyenovu manželku Tran a jejich syna, kteří také potřebují ochranu a zaopatření. Modlete se, aby Bůh úžasnými způsoby pomáhal celé této pronásledované rodině a členům jejich společenství a aby všechny povzbuzoval a obnovoval jejich naději, aby dokázali kráčet životem dál. Modlete se také za představitele státních orgánů, aby Bůh obměkčil jejich srdce i mysli, když mohou na vlastní oči vidět zbožné jednání vyslýchaných křesťanů. Proste, aby při aplikování platných zákonů usilovali o spravedlnost a měli slitování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.