Aktuálně

 

13. 07. 2017

Írán: Křesťané odsouzeni k dlouhým trestům odnětí svobody

 

 
Teherán, Írán

(World Watch Monitor, Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

V rámci přelíčení ve dnech 3. a 4. července byl pastor syrského původu Viktor Bet-Tamraz odsouzen k deseti letům odnětí svobody, stejně jako jeho tři spolupracovníci, íránští konvertité. Poté co byl v roce 2009 vydán zákaz činnosti pastorova teheránského společenství, křesťané se scházeli v soukromí. Pastor Viktor a konvertité Kavijan Fallah-Mohammadi a Amin Afšar-Naderi byli zadrženi společně s několika dalšími křesťany během oslavy Vánoc v roce 2014.

 

Další odsouzený konvertita, Hadi Asgari, byl zadržen společně s několika dalšími křesťany (včetně pastorova syna Ramiela) během pikniku pořádaného v srpnu 2016. Ramiel byl obviněn ze „zakládání a organizování domácích společenství“ a „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“. Pastor Viktor a všichni tři íránští konvertité byli shledáni vinnými z „evangelizace“, „nezákonných aktivit domácích společenství“ a „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“.

 

Aminův trest byl následně prodloužen o dalších pět let, poté co byl shledán vinným rovněž z „hanobení posvátného“ (rouhání), takže by měl ve vězení strávit celkem 15 let. Zatímco pastor Viktor a Kavijan byli propuštěni na kauci, Hadi a Amin zůstávají ve vazbě a požadovaná kauce se mezitím podstatně zvýšila, v přepočtu přibližně na 1,8 milionu korun.

 

Nedávno, v červnu letošního roku, byla předvolána manželka pastora Viktora Šamiram k soudu v areálu teheránské věznice Evin a obviněna z „účasti na zahraničních seminářích“ a „jednání ohrožujícího íránskou státní bezpečnost“. Šamiram i Ramiel byli propuštěni na kauci a čekají na zahájení procesu.

 

Další zprávy o pronásledování v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Kéž všichni íránští křesťané, kteří jsou v současné době pronásledováni, zakusí ujišťující lásku Otce, přítomnost Spasitele a radu Ducha svatého. Modlete se za rostoucí, nicméně stále zranitelnou íránskou církev. Modlete se, aby Bůh naplňoval své následovníky moudrostí, milostí a silou, které potřebují k překonání mnoha překážek a nebezpečných situací, se kterými se setkávají. Modlete se za všechny Íránce, včetně lidí, kteří se vzpouzejí ‚proti Bohu a jeho Pomazanému‘, aby dospěli k pokání a odevzdali své životy Tomu, kdo obětoval svého vlastního Syna pro jejich věčnou spásu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (17.07.2017 14:04:57)
Pane Ježíši prosím tě o všechny íránské věřící křesťany, kteří prožívají pronásledování pro svou víru. Dej jim svůj pokoj a otevři oči jejich trýznitelům, aby Tě mohli poznat.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.