Aktuálně

 

14. 07. 2017

Barma (Myanmar): Uvězněný pastor se potýká se zdravotními problémy

 

 
Pastor Dom Dawng Nawng Latt (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, International Christian Concern)

 

Jeden ze dvou pomocných pastorů, zadržených členy vojenského oddílu loni na Štědrý den, trpí zdravotními problémy spojenými s podvýživou a jeho stav se stále zhoršuje. Pětašedesátiletý Dom Dawng Nawng Latt zeslábl, potýká se s nedostatkem energie a trpí astmatem a úplavicí. Informoval o tom pětatřicetiletý pastor La Jaw Gam Hseng, který je souzen společně s ním.

 

Khon Peng, manželka pastora Doma, se přiznala, že je ze situace stále zoufalejší: „Umístili ho do jedné místnosti společně s dalšími čtyřiceti zadržovanými. Je to pro něj velice těžké… trpí psychicky i fyzicky.“ Přestože byl pastor Dom v dubnu převezen z předměstí Mongko v Muse do města Lashio, Khon ho měla možnost několikrát navštívit a donést mu potřebné jídlo a léky.

 

Oba pomocní pastoři byli zadrženi za to, že pomohli místním novinářům s přípravou zpravodajství o útocích na církevní budovy v severní části Šanského státu (východní Barma) v listopadu 2016.

 

24. prosince se vypravili na vojenskou základnu Byuha Gon, aby vyjednávali o propuštění manželské dvojice – civilistů, kteří si armádním důstojníkům stěžovali na demolici svého domu. Představitelé armády se rozhodli manžele propustit a místo nich zadrželi duchovní.

 

Vojenský prokurátor obvinil oba pastory z náborové a špionážní činnosti pro ozbrojené skupiny tvořené příslušníky menšin, jako je například Kačjinská osvobozenecká armáda (druhá nejpočetnější domorodá ozbrojená skupina v Barmě). Oba pastoři, podporovaní vedoucími své denominace, obvinění popírají. Podle místních zdrojů vojáci zadrželi oba pastory konkrétně za to, že umožnili trojici novinářů vyfotografovat církevní budovu vybombardovanou barmskými vojenskými letouny loni v listopadu.

 

Více informací o pronásledování v Barmě naleznete na stránce Burma Country Report.

 

Vyprošujte Boží přítomnost pro pastora Doma, zatímco se vězení potýká s nemocemi, stejně jako nadpřirozenou útěchu, uzdravení a sílu, kterou potřebuje, aby vytrval. Zatímco oba pastoři čekají na vysvobození, modlete se za příležitosti ke službě lidem v jejich okolí – včetně dozorců a dalších zaměstnanců věznice. Pamatujte v modlitbách také na rodiny obou pastorů, aby čerpaly sílu od Všemohoucího Boha, který zaslibuje, že bude jejich „útočištěm před přívalem“ (Izajáš 25,4).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (17.07.2017 13:55:38)
Pane ty jsi mocný, dotkni se nemocného pastora Doma a dej mu sílu vytrvat v utrpení a dej také pokoj do srdce jeho manželce

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.