Aktuálně

 

21. 07. 2017

Indie: Vesničanům odepřen přístup k vodě nezbytné pro zavlažování

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr / B. Sutherland (cc)

(Release International, Morning Star News)

 

25. dubna došlo k incidentu ve osadě Džalalabád v distriktu Ghazipur ve spolkovém státě Uttarpradéš. Radikálové vyzbrojení holemi zmlátili Manoje Kumara, jeho ženu jménem Pushpa Kumari a dalších deset křesťanů a nařkli je z násilného obracení hinduistů ke křesťanství. S podporou vesnického předáka se nakonec pokusili přinutit křesťany pít z řeky Gangy (která je místními hinduisty považována za posvátnou). Napadení křesťané se odmítli této ceremonie zúčastnit a zapřít Krista, jak po nich také bylo požadováno.

 

Zatímco na uttarpradéšském venkově šplhají teploty až ke 40 stupňům Celsia, radikálové odmítají ostrakizovaným křesťanským rodinám prodávat vodu ze svých vrtaných studní. Rostliny na polích bez zavlažování v nesnesitelném horku chřadnou. Křesťané požádali o pomoc místní policii a členy zastupitelstva, nikdo jim však nepomohl a dodávky vody nebyly obnoveny.

 

Další zprávy o problémech, se kterými se indičtí křesťané potýkají, naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte těmto křesťanům nadpřirozené ujištění a Boží přítomnost, aby dokázali přestát intenzivní nátlak a nezapřeli svou víru. Modlete se, aby Bůh posílil jejich odhodlání, navzdory veškerému nepřátelství. Vyprošujte jim také milost potřebnou ke zprostředkování Boží lásky všem oponentům. Připojte se k nám v přímluvných modlitbách za obnovení dodávek tolik potřebné vody, aby se křesťané mohli starat o svá pole a dobytek a naplňovat každodenní potřeby. Přimlouvejte se také za spásu ostatních vesničanů. Proste Ducha svatého, aby mocně jednal v jejich srdcích a proměnil životy jednotlivců a jejich prostřednictvím i celou osadu Džalalabád.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.