Aktuálně

 

22. 07. 2017

Pákistán: Příslušníci Islámského státu zavraždili dvojici čínských studentů

 

 
Li Sin-cheng a Lu Ling Li-na (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA, China Aid)

 

Dva čínští studenti, které představitelé pákistánského režimu obvinili z „kázání [evangelia]“, byli letos v květnu uneseni a zavražděni příslušníky samozvaného Islámského státu (IS). Čínští občané Li Sin-cheng a Lu Ling žili v Kvétě, kde studovali na místní jazykové škole a připravovali se na kariéru učitelů.

 

24. května jeli autem, když je nečekaně zastavili muži v policejních uniformách. Vyvlekli je ven a přinutili nastoupit do jiného vozu; třetímu čínskému studentovi se podařilo uprchnout. Jednoho místního obyvatele, který se pokusil studentům poskytnout pomoc, policisté střelili do nohy. Následovala vojenská razie v doupěti radikálů, při které bylo 12 z nich zabito; naneštěstí oba čínští rukojmí zemřeli dřív, než se k nim vojáci dostali.

 

Informace o tragickém incidentu posílila pochopitelné obavy ostatních cizinců žijících v Pákistánu. Je smutnou ironií, že křesťané v Číně nesmí incident zmiňovat. Pokud někdo vyjádří nesouhlas s oficiálním postojem čínského režimu, bývá mu vyhrožováno. Čtyři lidé, kteří se pokusili zvýšit povědomí o incidentu, byli dokonce zadrženi.

 

Poté co se Islámský stát k vraždám přihlásil, státní tisk v Číně označil za příčinu smrti mladých lidí „nelegální misionářské aktivity“. Obvinil také korejské misionáře, se kterými zavraždění křesťané spolupracovali, že je k těmto aktivitám naváděli. Čínští představitelé odmítli poskytnout pomoc pákistánské straně při osvobozovací akci, natož něco podniknout sami.

 

Děkujeme vám, že společně s námi pozvedáte na modlitbách příbuzné, přátele a misijní kolegy obou zavražděných – včetně dalších jedenácti čínských studentů, kteří byli po tragickém incidentu posláni domů. Modlete se, aby Bůh všechny utěšoval a naplňoval pokojem, zatímco truchlí nad nesmírnou ztrátou, a připomínal jim, že zavraždění mladí lidé jsou stále duchovně živí – odešli jen proto, aby obdrželi nebeskou odměnu. Vyprošujte také Boží ochranu ostatním pákistánským křesťanům, kterým reálně hrozí, že se stanou terčem podobného útoku. Modlete se rovněž za bezpečí a ochranu křesťanů v Číně, kteří se snaží bojovat za spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.