Aktuálně

 

28. 07. 2017

Čína: Uvězněný pastor je „sotva naživu“

 

 
Pastor Čang Šao-ťie (fotografie: China Aid)

(China Aid, Christian Solidarity Worldwide)

 

Pastor Čang Šao-ťie ze společenství „Křesťanská církev v Nan-le“ v provincii Che-nan je „sotva naživu“, poté co byl ve vězení vystaven nejrůznějším formám mučení. Informovala o tom jeho dcera. Pastor si v současné době odpykává dvanáctiletý trest odnětí svobody (od roku 2014).

 

Dcera Ester vyjádřila obavy, že pastor Čang trpí duševně i fyzicky v důsledku nedostatečných porcí jídla a spánkové deprivace. 7. července ho navštívila sestra Čang Cchuej-sia, která po návštěvě uvedla, že bratr vypadal velmi křehce a že s ním nesměla hovořit o dění mimo věznici. Doslova prohlásila, že vypadal jako „pytel kostí“ s tmavými kruhy kolem očí.

 

Během návštěvy rozhovor s Čangem bedlivě sledovali agenti. Rozhovor směl obsahovat pouze zmínky o rodinných příslušnících a pochvalné komentáře k novým opatřením tajemníka ústředního výboru komunistické strany Si Ťin-pchinga. Sourozenci se rozhodli tato omezení porušit a zatímco sarkasticky vychvalovali život ve vězení i mimo něj, výrazy tváře si sdělovali, že je všechno úplně jinak.

 

V prosinci 2013 byli členové společenství, právníci a další křesťané během návštěvy rodiny zadrženého pastora zbiti, bylo jim vyhrožováno a nakonec je zadrželi „najatí pobudové“, kteří pracují pro policii a další státní orgány.

 

Navzdory všem nespravedlnostem a špatnému zacházení, kéž Bůh pastora Čanga během čekání na propuštění posiluje a obnovuje – duchovně, psychicky i fyzicky (2. Korintským 4,7–9). Modlete se také za jeho příbuzné. Vyprošujte jim nadpřirozenou sílu a povzbuzení, přestože jsou svědky utrpení blízkého člověka – s vědomím, že Bůh může dokázat nemožné. Modlete se, aby Pán pomáhal také mnoha dalším čínským křesťanům, kteří se nacházejí uprostřed vlastních duchovních bitev, aby zůstali pevně stát a i nadále vydávali svědectví o Boží velikosti, aby ještě mnoho dalších obyvatel jejich země zakusilo spasení pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.