Aktuálně

 

29. 07. 2017

USA: Teenagerův odkaz lásky a statečnosti

 

 
Phil Parks (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA)

 

Život čtrnáctiletého Philipa „Phila“ Parkse sice ukončila rakovina, ale jeho statečná víra, která sílila tváří v tvář smrti, pomáhá pronásledovaným křesťanům dodnes. Zatímco bojoval se čtvrtým stádiem glioblastomu, agresivního mozkového nádoru, využíval Phil své umělecké obdarování k vytváření přáníček, která prodával na Internetu. Na přední straně byl nakreslený ptáček kardinál – symbol naděje během chlapcova boje s rakovinou.

 

Několik dní předtím, než upadl do komatu (a následně 13. dubna 2016 zemřel), řekl Phil své matce, že chce zisk z přáníček věnovat na pomoc pronásledovaným křesťanům ve světě. „Byl vděčný… protože mu (nemoc) umožnila zvěstovat Krista více lidem,“ napsala Philova matka Lydie v dopise adresovaném Hlasu mučedníků. „Potom mi řekl, že mučedníci trpěli pro svou víru mnohem více, a že to měl ‚mnohem jednodušší‘ [než oni]“.

 

Toto prohlásil po obdržení zprávy, že jeho nemoc je nevyléčitelná; poté co absolvoval řadu operací, chemoterapii, několik sérií ozařování a buněčnou terapii. Navzdory tomu všemu si zachovával naději, radost, lásku a víru.

 

Phila dlouhodobě inspirovaly příběhy vytrvalé víry přemáhající strach – příběhy bratří a sester z celého světa pronásledovaných pro svou víru. Osm měsíců před smrtí Phil napsal svůj poslední dopis pronásledovanému křesťanovi ve vězení. V dopise Phil povzbuzoval íránského vězně Faršída Fathi, a ujistil ho, že se za něj modlí. (Faršíd byl o čtyři měsíce později propuštěn, ve vězení strávil téměř pět let.)

 

Přestože Lydii syn dodnes nesmírně chybí, stále si připomíná jeho víru. Kéž jsme i my pozvbuzeni krátkým, ale silným svědectvím lásky a statečnosti, které naplňovalo Philův život. Pozvedejte na modlitbách truchlící rodinu a proste, aby je Bůh podpíral ujištěním, že se jednoho dne s Philem opět radostně shledají, neboť je pouze předešel do nebe, aby obdržel svou věčnou odměnu.

 


 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.