Aktuálně

 

05. 08. 2017

Egypt: Křesťané v pohotovosti kvůli hrozícím bombovým útokům

 

 
Děti egyptských křesťanů kolem státní vlajky při skupinové hře. (Ilustrační fotografie: World Watch Monitor)

(Middle East Concern, Release International, World Watch Monitor)

 

Zpravodajské služby vydaly varování před hrozící novou vlnou násilností, zaměřenou na křesťany cestující autobusy na letní tábory. Radikálové podle jejich informací připravují sebevražedné bombové útoky na křesťany, vojáky i policisty. V této souvislosti byli církevní vedoucí vyzváni, aby zrušili veškeré tábory a konference, které se měly pořádat mimo církevní budovy.

 

V tomto ročním období se podobných akcí účastní stovky tisíc lidí. Sborové výlety a konference představují oblíbené letní aktivity, při kterých členové egyptských společenství prožívají duchovní obnovu. Na akce se místní křesťané těší celý rok – zejména děti – a dosud nikdy v minulosti nedošlo k jejich [vynucenému] zrušení.

 

Několik dní poté, co se křesťanští vedoucí představitelé rozhodli varování uposlechnout a plánované venkovní akce odložit, došlo v Alexandrii k dalšímu násilnému incidentu: člen ostrahy byl napaden člověkem, kterému zabránil ve vstupu do objektu. 15. července Mina Fouad Zakhary zastavil podezřelého mladíka u vchodu do kostela sv. Marka a Petra a zeptal se ho, proč chce jít dovnitř. Mladý muž vytáhl břitvu a řízl hlídače do krku. Naštěstí byli poblíž další členové ostrahy, kteří zasáhli a útočníka zpacifikovali. Zraněný muž útok přežil.

 

Zmíněné celostátní varování bylo vydáno šest týdnů po útoku z 26. května, kdy byla skupina křesťanů cestujících do kláštera sv. Samuele v Minjá přepadena teroristy ze samozvaného Islámského státu. Při útoku přišlo o život celkem 30 křesťanů, včetně žen a dětí.

 

Zatímco naši křesťanští bratři a sestry v Egyptě čelí stále intenzivnějším hrozbám, kéž zůstanou pevní ve víře, odevzdají své obavy Bohu, složí v něj veškerou důvěru a prožijí jeho dokonalý pokoj (Žalm 55,2, Izajáš 26,3). Modlete se za rekonvalescenci člena ostrahy, který byl zraněn během nedávného útoku v Alexandrii. Vyprošujte moudrost všem lidem se světskou i duchovní autoritou v jejich boji s radikalismem. Modlete se, aby Bůh poskytl svému lidu v Egyptě nové nápadité způsoby a příležitosti k výchově učedníků a vzájemnému obecenství, při kterých budou navzdory hrozícím útokům v bezpečí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.