Aktuálně

 

10. 08. 2017

Etiopie: Křesťan napaden kvůli zvěstování evangelia

 

 

(World Watch Monitor)

 

Skupina místních muslimských radikálů vyzbrojených mačetami 16. července napadla sedmadvacetiletého etiopského křesťana, který byl v době útoku sám doma. Kvůli hlubokým sečným ranám na temeni hlavy musel podstoupit operaci, která mu zachránila život.

 

K útoku na křesťana, jehož jméno z bezpečnostních důvodů neuvádíme, došlo v osadě Hirna přibližně 400 kilometrů východně od hlavního města Addis Abeba. Z místní ošetřovny byl převezen do zdravotnického zařízení v nedalekém Asebe Teferi a odtud do Adama. Lékař v Adama usoudil, že by zraněný muž nemusel další převoz (do větší nemocnice) přežít a proto ho bez zbytečného odkladu operoval sám. Přestože se pacient stále necítí dobře, po operaci je jeho stav dostatečně stabilizovaný, aby mohl být přemístěn jinam, na specializované oddělení.

 

Radikálové nejprve zaútočili na modlitebnu místního společenství Církve plného evangelia; při akci poškodili střechu a obvodovou zeď. Následně se vypravili do křesťanova domu. Když zjistili, že aktivně zvěstoval evangelium, rozlítili se a fyzicky ho napadli.

 

Jen v letošním roce byla v těchto částech Etiopie zaznamenána více než stovka případů pronásledování: útoky na jednotlivé křesťany i provozovny malých firem, věznění, vraždy. Kromě toho jsou křesťané často vystaveni i jiným formám pronásledování – bývají zavrženi vlastní rodinou, vyděděni, je jim odpíráno právo na výchovu dětí.

 

Více informací o pronásledování v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Přednášejte tento případ našemu Spravedlivému soudci, který sedí v trůnním sále na nebesích. Proste, aby pomohl mladému muži vyrovnat se s údělem, který mu útok přivodil. Modlete se, aby neměl žádné trvalé následky a aby si zachoval odvahu ke zvěstování evangelia. Přimlouvejte se také za všechny, kdo přijali požehnání z jeho evangelizačních aktivit. Kéž se nenechají spoutat obavami, ale naopak jsou povzbuzeni k hledání pravdy v Písmu, věrné službě Bohu a chození v jeho lásce. Modlete se rovněž za představitele odpovědných orgánů, aby se zasazovali za spravedlnost, a také za pachatele, aby si uvědomili pomýlenost svých cest a obrátili se k Pánu, u kterého naleznou milosrdenství a spásu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.