Aktuálně

 

11. 08. 2017

Tanzanie: Nezákonné zatýkání kvůli přípravě jídla během ramadánu

 

 

(Christian Solidarity Worldwide)

 

16. června byli v Zanzibaru zatčeni tři křesťané (Emmanuel Yohana, jeho manželka Katherine a žena jménem Chadídža, která u nich byla na návštěvě) za to, že si během postního měsíce ramadánu doma vařili jídlo. Policisté pod vedením vrchního okresního komisaře násilně a v rozporu se zákonem vnikli do objektu, ve kterém obě ženy v kuchyni smažily rybu.

 

Křesťanům bylo oznámeno, že přípravou jídla během ramadánu porušili zákon. Přítomný policista je slovně napadal a nakonec prohlásil: „Dnes poznáte, jak se postit!“

 

Po intervenci místních církevních vedoucích byli všichni zadržení křesťané po třech dnech propuštěni.

 

Zatímco většinu obyvatel Zanzibaru tvoří přívrženci islámu, podle ústavy je Tanzanie sekulární stát s právem na svobodu náboženského vyznání a přesvědčení pro všechny obyvatele. K pronásledování příslušníků křesťanské menšiny zde však dochází, a to nejen formou zatýkání kvůli porušování islámských zákonů nebo zvyklostí. Křesťanům je také systematicky bráněno ve výstavbě budov určeným k bohoslužbám, neboť úřady stále zavádějí další procedury, jejichž cílem je výstavbě zabránit.

 

Před začátkem stavebních prací je často zapotřebí získat svolení místních obyvatel. V kontextu náboženské demografie je zřejmé, že místní lidé podobné žádosti zpravidla zamítají. Modlitebny a kostely se také pravidelně stávají terčem útoků. Přestože jsou násilné incidenty hlášeny na policii, policisté ani místní úředníci se většinou nesnaží pachatele stíhat ani v případech, kdy je dotyčný znám.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval, chránil a povzbuzoval svůj lid v Zanzibaru. Proste, aby křesťané zůstali pevně stát ve víře navzdory tlaku, který je na ně vyvíjen ze strany úředníků, sousedů i vlastních příbuzných. Kéž pronásledovaní křesťané nacházejí duchovní potravu a občerstvení v „chlebu života“ (Jan 6,35), který je bude zachovávat v podobně těžkých dobách, jak jim bylo zaslíbeno. Kéž toto platí pro všechny Boží děti v Tanzanii, které se pevně drží svého přesvědčení, dokonce i ve chvílích, kdy jsou ohrožována jejich lidská práva. Přimlouvejte se také za politické vůdce země, aby dbali na dodržování ústavy a brali ohled na práva křesťanů na místech, kde žijí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.