Aktuálně

 

17. 08. 2017

Barma (Myanmar): Napadení nedávno obrácených křesťanů v osadě Thi Taw

 

 
Ilustrační fotografie: Flickr/Staffan Scherz (c)

(Morning Star News)

 

6. července přibližně 150 rozlícených buddhistů (včetně několika mnichů) napadlo sedm nedávno obrácených barmských křesťanů. Při útoku jim zničili obydlí a další majetek a způsobili jim četná zranění.

 

K incidentu došlo v osadě Thi Taw v oblasti Sagaing na severozápadě země jen několik dní poté, co členové dvou místních rodin odevzdali své životy Kristu. Napadeni byli celkem čtyři ženy a tři muži, na které útočníci házeli kameny a tloukli je holemi, přičemž jim způsobili zranění hlavy, obličeje a zad. Při útoku také zničili tři motocykly.

 

Podle dostupných zpráv křesťanští vesničané před propuknutím násilností zpívali a kázali dlouho do noci, aby obrácení oslavili a nové sourozence v Kristu přivítali mezi sebe. Jistý mnich křesťany vyzval, aby dodržovali klid. Nicméně vesničané, kteří přijeli ze sousedního státu Chin, pokračovali v bohoslužbách tři dny – a třetí den na ně buddhisté zaútočili.

 

Když policisté nedokázali útok zastavit, požádali o pomoc ostatní mnichy ve vesnici. Jejich společné úsilí však jen zvýšilo agresi útočníků. Policisté poté začali střílet do vzduchu, aby útočníky varovali a vystrašili, tím je však rozzuřili ještě více. Navzdory všem varováním nezvladatelný dav pokračoval v bití křesťanů a demolici jejich majetku.

 

Jak je v Barmě zvykem, útočníci také vyslovili ničím nepodložená obvinění, že křesťané dali dvěma buddhistickým rodinám peníze, aby se obrátily ke křesťanství. Také se snažili vyvíjet na nově obrácené křesťany nátlak, aby se vrátili k buddhismu a dali jim na vybranou – buď oficiálně konvertují zpátky, nebo budou muset z vesnice odejít.

 

Po skončení útoku pomohli někteří spolupracující mniši policistům odvézt pastory a další zraněné vesničany do místní ošetřovny. Křesťané se následně přestěhovali do objektu patřícího místnímu společenství, dokud nebudou jejich domy opraveny.

 

Více informací o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Burma Country Report.

 

Zatímco se křesťané zotavují z utržených zranění a zničení svých domovů, modlete se za posílení jejich víry. Kéž jsou povzbuzeni ujištěním, že Bůh může každý zlý úmysl proměnit k dobrému (1. Mojžíšova 50,20, Římanům 8,28). Proste, aby se Bůh dotkl srdcí lidí, kteří zorganizovali a provedli útok a usvědčil je ze způsobení zbytečných škod a zranění. Kéž je Duch svatý vede k pokání a přijetí spasení, aby obyvatelé vesnice žili ve vzájemném smíru, kdy bude každý projevovat lásku, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrotu, věrnost, tichost a sebeovládání (Galatským 5,22–23).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.