Aktuálně

 

25. 08. 2017

Pákistán: Dav napadl negramotného křesťanského chlapce

 

 

(World Watch Monitor)

 

12. srpna rozlícený dav téměř zabil negramotného mentálně postiženého šestnáctiletého křesťana Asifa Masiha za to, že údajně spálil několik listů z Koránu. Chlapec se však evidentně pod tlakem doznal k trestnému činu, kterého se nedopustil. V současné době se nachází ve vazbě, navzdory nesrovnalostem v důkazech a rozporuplným výpovědím svědků.

 

K incidentu došlo v odlehlé osadě Jamkaz Cheema v okrese Gudžranvála. Chlapec byl obviněn na základě paragrafu 295, odstavce B (zákon proti rouhání) a pokud bude shledán vinným, hrozí mu doživotní odnětí svobody.

 

Asif kupoval nějaké věci do domácnosti, když k němu přistoupil jistý Muhammad Nawaz, známý také jako Madžhú, popadl ho a začal na kolemjdoucí pokřikovat, že se Asif vloupal do pokladny ve svatyni súfijského světce, aby ukradl peníze ze sbírky. Poté co se kolem nich začali shromažďovat lidé, Madžhú je ještě více rozohnil prohlášením, že Asif spálil několik listů Koránu. Dav poté chlapce napadl.

 

Zatímco útočníci Asifa bili, někdo z kolemjdoucích informoval policii. Policisté dorazili z nedalekého kontrolního stanoviště a naložili Asifa do dodávky. Násilníci se však stále snažili křesťana z dodávky vyvléct, aby mohli pokračovat v bití. Policisté nakonec usoudili, že situaci sami nezvládnou, kontaktovali policejní stanici v Alipur Chatta a požádali o posily. Až do jejich příjezdu vesničané Asifa stále mlátili, načež se chlapec ze strachu doznal, že listy z Koránu skutečně spálil. Když byl později umístěn do vazby, rozlícený dav dorazil na policejní stanoviště a pokusil se Asifa unést.

 

Podobné incidenty nejsou v Pákistánu ničím novým. Platná legislativa (zákony proti rouhání) představuje vážnou hrozbu pro všechny křesťany, kteří v zemi žijí. Minulý měsíc byl jiný šestnáctiletý pákistánský křesťanský chlapec obviněn z rouhání jen proto, že s kolegou hovořil o své víře v Ježíše. V dubnu letošního roku rozlícený dav zavraždil muslimského studenta za to, že údajně zveřejnil „rouhavý“ obsah na sociální síti.

 

Zatímco je život mladého Asifa v ohrožení, přimlouvejte se za jeho ochranu ve vazbě. Proste, aby Bůh povzbuzoval, posiloval a naplňoval ‚pokojem převyšujícím každé pomyšlení‘ samotného Asifa a také všechny příbuzné, kteří napjatě čekají na výsledek procesu (Filipským 4,7). Zatímco postupně vychází najevo, co se skutečně stalo, kéž soudci jednají s Asifem laskavě, férově a bez předsudků. Modlete se, aby se ho Bůh mocně zastal a aby si použil podobné incidenty pouličních násilností k poukázání na nebezpečí současných zákonů proti rouhání. Kéž si toto nebezpečí uvědomí představitelé pákistánského režimu i řadoví občané, aby mohly být přijaty tolik potřebné novelizace.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.