Aktuálně

 

26. 08. 2017

Eritrea: Vlna zatýkání pokračuje, navzdory úmrtí uvězněné křesťanské matky

 

 
V říjnu 2005 byl vyhoštěn ze země Rev. Nelson Fernandez, pastor společenství v Asmaře (modlitebna na fotografii). Důvodem bylo poukazování na nepřátelský postoj režimu k místním křesťanům. (Fotografie: World Watch Monitor)

(Christian Solidarity Worldwide, Release International)

 

Křesťanka jménem Fikadu Debesay, zadržená společně s manželem během protikřesťanských razií, nedávno zemřela ve vězení.

 

Fikadu byla matkou tří dětí. Podle dostupných zpráv zemřela v Metkel Abiet, pouštním táboře v oblasti Severní Rudé moře. Pohřeb se konal 10. srpna ve městě Mendefera. Zatímco bezprostřední příčina jejího úmrtí není známa, tábor se nachází v oblasti nechvalně proslulé úmorným horkem a suchem.

 

Kampaň prováděná formou razií v jednotlivých domech, jejímž terčem se stali členové režimem neschválených církví, začala paralelně v několika městech v květnu letošního roku. Fikadu byla zadržena ve městě Adi Quala, kde zrovna probíhalo hromadné zatýkání.

 

K zátahům na křesťany dochází v Eritreji již mnoho let. Všechno začalo v květnu 2002, kdy vláda postavila mimo zákon veškeré projevy náboženství mimo rámec pravoslavného křesťanství nebo sunnitského islámu.

 

V současné době jsou křesťané zatýkáni prakticky každý měsíc. V prvním srpnovém týdnu bylo zadrženo dalších 23 křesťanů v hlavním městě Asmara; již v červenci pak 16 dívek vykonávajících povinnou vojenskou službu v Adi Halo, 32 kilometrů od Asmary. Následně byly umístěny do tábora v Metkel Abiet. Uvězněno bylo i několik dalších křesťanů a příbuzných, kteří se pokusili dívky navštívit.

 

Počet křesťanů, o kterých je známo, že jsou zadržováni v pouštních táborech a vojenských zařízeních, vzrostl od letošního května na 210. Většina byla zatčena doma, menší počet na modlitebních shromážděních. Podobně jako Fikadu, někteří z nich mají děti. Podle místních zdrojů musí v důsledku razií žít bez jednoho nebo obou rodičů více než 50 dětí.

 

Proste nebeského Otce, aby utěšoval manžela a děti Fikadu a naplňoval je ujištěním, že se jednou znovu shledají v nebi. Co se týče stovek dalších uvězněných křesťanů, vyprošujte jim ochranu a sílu, zatímco čekají na propuštění – v naději, že se brzy znovu shledají se svými rodinami. Mezitím se přimlouvejte také za děti, které jsou kvůli uvěznění rodičů odkázány samy na sebe. Modlete se, aby se Bůh postaral o naplnění všech jejich potřeb a současně usvědčil představitele eritrejského režimu odpovědné za problémy, které prožívají. Kéž jsou nadpřirozeně usvědčeni z páchaných zločinů proti lidskosti, aby mohli činit upřímné pokání a nechali se proměnit Boží láskou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.