Aktuálně

 

31. 08. 2017

Filipíny: Čtyři rukojmí uprchli ze zajetí radikálů

 

 

(Religious Liberty Bulletin)

 

Po třech měsících bojů má armáda na Filipínách pod kontrolou celé město Marawi s výjimkou území o rozloze přibližně pětadvaceti hektarů. Ke dnešnímu dni si konflikt vyžádal životy 573 radikálů, 128 vojáků a policistů a nejméně 45 civilistů. Postup armády zpomaluje a komplikuje skutečnost, že radikálové, kteří přísahali věrnost samozvanému Islámskému státu, rozmístili v oblasti značné množství improvizovaných výbušných zařízení a také používají civilní obyvatele jako lidské štíty.

 

Těsně před půlnocí 3. srpna se čtyři rukojmí vydali na odvážný útěk. Pomocí ukrytého mobilního telefonu kontaktovali příslušníky ozbrojených složek, kteří zorganizovali záchrannou akci s cílem na jezeře Lanao. Jeden z rukojmích, Rumar Marjalino, připisuje úspěch Božímu zásahu: „Té noci v okolí ani jednou nevystřelil odstřelovač. Bylo naprosté ticho. Spěchali jsme, až jsme se dostali k jezeru, kde nám řekli, ať uplaveme tisíc metrů. Navzdory vysokým vlnám jsme se udrželi u sebe. Bůh tam byl. Bůh je dobrý.“

 

Muži se znovu shledali s rodinami 6. srpna a následně byli převezeni do nemocnice v Camp Don Basilio Navarro na lékařské vyšetření. Cestou do nemocnice zastavili v La Naval Chapel, aby Bohu poděkovali za své vysvobození a v modlitbě připomněli všechny, kdo stále zůstávají v zajetí. Zachránění muži uvedli, že ve Velké mešitě v Marawi zůstává přibližně 50 až 60 místních i zahraničních džihádistů, kteří zadržují 46 rukojmích z řad civilistů, z toho 20 žen a 13 dětí (nejmladšímu jsou pouhé dva roky).

 

Když nemusejí nedobrovolně vykonávat úkoly přidělené džihádisty, hlídají rukojmí v mešitě ozbrojení dětští vojáci. Uprchlíci rovněž potvrdili, že unesený církevní vedoucí, otec Suganob, je stále naživu. Přestože se jej snažili přesvědčit, aby uprchl společně s nimi, odmítl opustit ostatní zajatce.

 

Modlete se, aby Bůh uchovával, potěšoval, povzbuzoval a také vysvobodil zbývající rukojmí. Zatímco čekají na vysvobození, kéž Duch svatý pozvedá jejich zkroušená srdce, andělé je nadpřirozeně chrání a stále jim připomínají, že nejsou opuštěni a sami. Modlete se, aby Bůh žehnal, zachovával a zabezpečoval členy společenství, kteří obětavě otevřeli své domovy a dali všechno co mají, aby poskytli pomoc lidem bez domova. Kéž si pronásledovaní křesťané v Marawi po celou dobu trvání krizové situace připomínají, že slouží Bohu, který jim „dá všechno, co potřebují, podle svého bohatství v slávě v Kristu Ježíši.“ (Filipským 4,19)

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.