Aktuálně

 

07. 09. 2017

Indie: Zákon proti konverzím přináší nové problémy

 

 

(International Christian Concern)

 

12. srpna džárkhandští poslanci odhlasovali návrh zákona, který může mít bezprostřední dopad na náboženskou svobodu místních křesťanů. Navzdory silné opozici zástupců náboženských skupin byl návrh „Džárkhandského zákona o svobodě náboženství 2017“ předložen guvernérovi, po jehož schválení bude k zavedení zákona zbývat již jen podpis prezidenta.

 

Podobné zákony proti konverzím, ironicky nazývané „o svobodě náboženství“, často přímo ohrožují svobodu vyznání křesťanů. Třetí oddíl této konkrétní legislativní úpravy zakazuje veškeré pokusy o obrácení druhých osob „ať již přímo nebo jakkoli jinak… násilím, prostřednictvím svádění nebo jinými podvodnými způsoby…“.

 

Na základě ustanovení zákona bude možné vyměřit až tříletý trest odnětí svobody, pokutu až 50 000 rupií (přibližně 17 tisíc korun) nebo obojí. Pokud se bude případ týkat konverze nezletilé osoby, ženy nebo příslušníka určené kasty nebo kmene (tj. člověka z nejchudších společenských vrstev), odnětí svobody se může prodloužit až na čtyři roky a pokuta zvýšit na 100 000 rupií (přibližně 34 tisíc korun).

 

Podobné zákony dnes již platí v dalších šesti indických spolkových státech, přičemž místní vlády nijak nekonkretizují, co v kontextu náboženských konverzí znamenají pojmy jako „svádění“, „donucení“, „síla“ nebo „podvod“. Kvůli vágním formulacím jsou tyto zákony často zneužívány radikálními skupinami hinduistických nacionalistů, kteří křesťany obtěžují a zastrašují a zákony využívají jako pouhou zástěrku.

 

V souvislosti s novým džárkhandským zákonem se modlete, aby církev v celé Indii nepodlehla strachu, ale raději se ještě více spolehla na Toho, jehož poselství nemůže být umlčeno. Přimlouvejte se za místní pastory a evangelisty a vyprošujte jim zvýšenou míru Boží moudrosti a pomazání, aby mohli pokračovat ve zvěstování Božího slova všem lidem, kteří jsou ochotní naslouchat. Kéž církev i nadále roste v síle, věrnosti i počtu, navzdory veškeré opozici a protivenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.