Aktuálně

 

08. 09. 2017

Kamerun: Do útoků Boko Haram jsou zapojovány i děti

 

 
Boko Haram v severovýchodní Nigérii nutí děti podnikat sebevražedné útoky. (Ilustrační fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Po období relativního klidu došlo v kamerunské provincii Daleký sever (Far North) k opětovnému nárůstu počtu útoků přívrženců Boko Haram. 17. srpna byl zavražděn sborový starší během noční razie členů této skupiny v osadě Moskota.

 

Adamu Nguda sloužil ve společenství ve městě Mouldougwa. O život přišel krátce poté, co musel nedobrovolně opustit domov v Moskotě. Adamuovi vrazi také unesli jeho šest dětí ve věku 3 až 15 let. Ovdovělá manželka zažívá hluboké trauma.

 

Při samostatném útoku ve stejný den radikálové vypálili dům dalšího křesťana jménem Lazare Mahama, včetně vybavení. Kromě toho křesťanovi ukradli peněženku, ve které měl hotovost a osobní doklady.

 

6. srpna zahynulo osm dětí při sebevražedném bombovém útoku, ke kterému došlo ve městě Amchide. Útočníkem byl malý chlapec, který odpálil nálož ve večerních hodinách během hry s ostatními dětmi. Všech osm dětí pravidelně navštěvovalo nedělní školu v evangelikálním společenství v Amchide. Po nedávných útocích místní křesťané znovu dostali strach a někteří z nich opustili své domovy.

 

Zneužívání dětí jako sebevražedných atentátníků není žel ničím novým. Jen od začátku letošního roku jich extrémisté vyslali „do akce“ čtyřikrát více než za celý rok 2016. Od 1. ledna 2017 bylo tímto způsobem zneužito 83 dětí (55 dívek, většinou mladších 15 let, a 27 chlapců). V jednom případě byl při útoku k dívce připoután novorozenec. V loňském roce spáchalo sebevražedné útoky 19 dětí.

 

Modlete se za mocný Boží zásah a proste, aby únosci vrátili unesené děti traumatizovaným rodinám. Vyprošujte ochranu těmto zranitelným malým členům afrických komunit v Kamerunu i Nigérii. Proste, aby násilná vláda teroristů skončila. Do té doby se modlete, aby Bůh utěšoval truchlící příbuzné zavražděných, unesené děti pomohl vysvobodit ze zajetí a obměkčil zatvrdlá srdce radikálů, aby ve svých životech projevovali laskavost a slitování Pána Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.