Aktuálně

 

09. 09. 2017

Vietnam: Pronásledováni, nikoli však zapomenuti

 

 
Hien a Binh (fotografie: Hlas mučedníků Austrálie)

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Stejně jako ostatní příslušníci etnické skupiny Hmongů, zabývali se Hien s manželkou Binh obřadným uctíváním předků a také dávali vesnickému šamanovi „dary“ k utišení duchů. Když však jedno z jejich dětí posedl zlý duch, odvedl Hien chlapce ke křesťanskému pastorovi. Pastor se za jeho syna modlil a Bůh chlapce vysvobodil. Poté co se Hien stal svědkem zázraku, rozhodl se následovat Ježíše Krista.

 

S vědomím hodnoty daru, který [od Boha] obdržel, cítil Hien závazek navštěvovat ostatní vesnice a o synově vysvobození hovořit s druhými lidmi. Místní orgány to však nesly nelibě. Jakmile se úředníci dozvěděli o Hienových aktivitách, zaslali mu předvolání. Hien se nakonec rozhodl předvolání neuposlechnout, protože věděl, že se nedopustil ničeho špatného.

 

Pro Hiena a jeho rodinu to však byl jen začátek problémů. Záhy k němu přijel na návštěvu strýc a zmlátil ho dlouhou dřevěnou tyčí. Zatímco Hien po nečekaném útoku ležel v bolestech na zemi, strýc odvedl jeho tři děti a poslal je k příbuzným. A aby toho nebylo málo, Hien a Binh byli vyhnáni z domu. Když odcházeli, vesničané po nich házeli kameny.

 

Hien a Binh měli o osud dětí pochopitelné obavy. Nakonec se jim podařilo zjistit, kde se nacházejí a zařídit jejich přestěhování k Hienově matce, věrné křesťance. Tato příznivá událost však neznamenala konec potíží. Po četných výhrůžkách příbuzných nakonec přišli o majetek a jejich dům byl zdemolován. Hienovi bylo navíc oznámeno, že mu byl kvůli jeho víře zabaven i pozemek.

 

Navzdory všemožnému pronásledování se Hien a Binh odmítají vzdát. Každý den v modlitbách prosí Boha o pomoc a vzdávají mu chválu za to, že již nežijí v zajetí ďábla, a mají pevnou jistotu, že je jejich Pán nikdy nezradí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.