Aktuálně

 

15. 09. 2017

Turecko: Uvězněný pastor čelí závažným obviněním

 

 
Pastor Andrew Brunson s manželkou Norine (fotografie: World Watch Monitor)

(Middle East Concern, American Center for Law and Justice)

 

24. srpna pastor Andrew Brunson absolvoval videohovor z věznice s maximální ostrahou, kde je v současné době zadržován. Soudce z 2. trestního soudu v Izmiru mu z kanceláře vrchního státního žalobce přečetl obvinění, podle kterého pastor Brunson získával tajné politické a vojenské informace pro špionážní účely – konkrétně měl usilovat o „svržení“ tureckého parlamentu a vlády a tímto způsobem ohrozit ústavní pořádek v zemi.

 

Přestože se spis rozšířil o další body, nebyly předloženy žádné důkazy podporující uvedená prohlášení a pastor stále nebyl oficiálně obžalován. V rozhovoru se soudcem pastor důrazně trval na své nevině, obvinění odmítl a vyzval soudce k předložení důkazů. Pastor Brunson také popřel jakoukoli účast na aktivitách podobného charakteru a znovu zopakoval, že je „mužem náboženství“, jehož cílem je vyučovat o Ježíši Kristu. Předseda Sdružení protestantských církví, Ihsan Ozbek, označil obvinění za „absurdní“ a „politická“. Pastor ani jeho právní zástupce nemají přístup ke spisu ani k žádným důkazům.

 

Pastor Brunson byl společně s manželkou Norine zatčen 7. října loňského roku. Následně jim bylo sděleno, že by měli být deportováni kvůli údajnému „ohrožení státní bezpečnosti“. Zatímco manželka byla zanedlouho propuštěna, pastor Brunson strávil celou dobu před převozem do izmirské věznice v zařízení pro imigranty. Na základě nových obvinění hrozí pastorovi čtyřnásobný trest doživotního odnětí svobody.

 

Modlete se, aby roky vytrvalé práce pro Pána, věrnost v duchovní službě a zajišťování humanitární pomoci poskytly pádné důkazy, které přesvědčí žalobce a členy zainteresovaných orgánů, že je pravda o pastorovi Brunsonovi úplně jiná, než tvrdí obžaloba. Modlete se za pracovníky soudu, aby si uvědomili pastorovu upřímnost a dobré úmysly s místními lidmi a celým Tureckem. Přimlouvejte se také za členy společenství, které postihlo pastorovo zatčení. Kéž prožijí ještě intenzivnější touhu po Bohu a nový zápal ve službě, aby jejich společenství i nadále vzkvétalo a rostlo.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.