Aktuálně

 

16. 09. 2017

Severní Korea: Propuštěného pastora čekalo doma radostné přivítání

 

 
Pastor Lim po návratu do Kanady hovoří ve svém společenství (fotografie: World Watch Monitor).

(World Watch Monitor)

 

Členové velkého křesťanského společenství „Light Korean Presbyterian Church“ v kanadském městě Mississauga v neděli 13. srpna radostně přivítali svého pastora, Hyeona Soo Lima, který se vrátil domů po více než dvou letech z původně vyměřeného doživotního trestu odnětí svobody stráveného v severokorejském pracovním táboře. Společenství bylo doslova přeplněno také zástupci médií, kteří dokumentovali významný a již téměř nečekaný návrat.

 

Pastor Lim při vyprávění o zkušenostech z pracovního tábora působil šťastným a zdravým dojmem. V táboře jej nejvíce trápila samota. Vzpomínal na nekonečné dny tvrdé práce, které si na něm vybraly svou daň – zhubl 23 kilogramů a byl čtyřikrát hospitalizován. V zimě byl také vystaven rozmarům počasí, přičemž mu omrzaly prsty na rukou i na nohou.

 

Navzdory prožitým utrpením jej udržovaly při životě modlitby křesťanů po celém světě. Časem se pocity osamělosti proměnily v „pokojné přebývání s Bohem“. Přestože trávil celé dny prací, „modlil se bez ustání“. V poselství určeném kanadským křesťanům prohlásil: „Neprožil jsem ani jediný den v beznaději nebo zoufalství. Zklamání, zatrpklost a reptání se vždy proměnily na odvahu, radost a vzdávání díků.“

 

V těžkých situacích mohl být dvaašedesátiletý pastor svědkem mocného jednání Boží ruky. Jednou, po téměř roce stráveném za mřížemi, mu přátelé z kanadského společenství poslali Bible v korejštině a angličtině. Přestože se Korea nachází na prvních místech v žebříčcích zemí, ve kterých je vůbec nejobtížnější praktikovat křesťanství, dozorci mu umožnili, aby si Bible ponechal. Korejskou Bibli přečetl čtyřikrát a anglickou jednou a naučil se přitom zpaměti více než 700 veršů. V táboře také složil pět nových písní chval v korejštině – některé z nich zpívali členové jeho společenství na nedělním shromáždění a po tvářích jim přitom stékaly slzy.

 

Pastor Lim byl zatčen v lednu 2015, poté co byl obviněn z „pomlouvání“ severokorejského vůdce Kim Čong-una (což sám popírá) a odsouzen k doživotnímu pobytu v pracovním táboře. Obvinění jej naprosto šokovalo, protože po celou dobu nedělal nic jiného než projevoval trpícím obyvatelům Severní Koreje milosrdenství a pomáhal jim. Díky službě pastora a jeho společenství, která začala v roce 1997, byla do Severní Koreje postupně dopravena humanitární pomoc v hodnotě několika milionů dolarů – na sirotčince, domovy důchodců a také na podporu zemědělských a vzdělávacích programů.

 

Poté co byl pastor Lim 9. srpna propuštěn a přiletěl na kanadskou vojenskou základnu v Torontu, čekalo jej nadšené objetí od jeho ženy, syna a také roční vnučky, kterou viděl poprvé v životě. Následující den byla ve společenství uspořádána slavnostní recepce. Shromáždění bylo plné překypující a nakažlivé radosti. Radujeme se společně s blízkými pastora Lima a se všemi bratry a sestrami v Kristu z úžasné zprávy o jeho bezpečném návratu domů. Budeme na něj i nadále v modlitbách pamatovat, zatímco si opět zvyká na život doma v Kanadě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.