Aktuálně

 

22. 09. 2017

Tanzanie: Členové křesťanského společenství přišli o majetek

 

 
Ilustrační fotografie: Hlas mučedníků USA

(Hlas mučedníků USA)

 

Pastor s několika členy společenství na jihovýchodě Tanzanie přišli o veškerý majetek a peníze, poté co odmítli finančně přispět na rituál zahrnující čarodějnické praktiky. Vesničtí předáci se obávali, že je okolí vesnice prokleté a proto si pozvali šamany, aby kletby sňali. Šamani přišli s celou řadou požadavků; kromě jiného byli všichni místní obyvatelé ještě před zahájením rituálu požádáni o finanční příspěvek. Křesťané však kvůli zmíněným čarodějnickým praktikám přispět odmítli.

 

Vesnické předáky odmítnutí rozlítilo, načež vtrhli do pastorova domu a odnesli všechno, co našli. Později vykradli i domy ostatních členů společenství. Jistému mladíkovi dokonce odcizili značný obnos peněz, které si šetřil na připravovanou svatbu.

 

Když křesťané zjistili, že byli okradeni, požádali o pomoc místní policii. Policisté jim nejen nepomohli, ale ještě je začali urážet a nazývat „idioty“ a „hlupáky“. Vesničtí předáci pastorovi vyhrožovali a mimo jiné prohlásili, že mají v plánu zdemolovat modlitebnu a všechny křesťany vyhnat z vesnice.

 

Kéž se křesťané v této tanzanské vesnici nenechají zastrašit, navzdory nespravedlivému počínání a výhrůžkám nepřátel. Kéž je chrání a posiluje Všemohoucí Bůh, který vidí a slyší všechno, co se jim děje. Kéž se jich zastane jako spravedlivý Soudce, aby získali zpátky všechno, o co je nepřátelé připravili. Přimlouvejte se za ztracené a trpící duše v této vesnici. Modlete se, aby je Bůh vysvobodil z temnoty a přenesl do svého slavného světla. Zcela jistě je schopen použít zlé úmysly nepřítele a proměnit je ve své dobré záměry (1M 50,20) – včetně záchrany mnohých pro věčnost!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.