Aktuálně

 

28. 09. 2017

Čína: Zákaz činnosti křesťanské školy kvůli údajnému „vymývání mozků“

 

 

(China Aid)

 

Úřady v provincii Che-nan v centrální Číně nařídily ukončení činnosti křesťanské školy, která se kromě samotné výuky snažila dětem vštěpovat morální zásady. Rozhodnutí bylo zdůvodněno prohlášením, že v rámci náboženské části vyučování byly žákům „vymývány mozky“. 14. září zástupkyně školy sestra Ču informovala, že příslušníci státní bezpečnosti při zásahu zabavili používané učebnice. (Součástí školních osnov jsou také hodiny teologie.)

 

Policisté dorazili do domu paní Ču na základě udání. Kromě vydání zákazu činnosti a zabavení učebnic policisté zajistili také další majetek patřící církvi, včetně počítače. Po vydání zákazu činnosti již nicméně křesťany nikdo neobtěžoval.

 

Podobná omezení v oblasti náboženského vyučování dětí jsou v Číně běžná, navzdory zárukám obsaženým v čínské ústavě, podle kterých mají i děti právo na svobodu vyznání. Navzdory intenzivním výhrůžkám státních orgánů mnozí čínští věřící vytrvale berou děti s sebou na shromáždění a další akce křesťanského charakteru. V reakci na tento trend se připravuje zákaz účasti dětí na náboženských akcích v rámci takzvaných „Předpisů o náboženských záležitostech“, které by měly vstoupit v platnost v únoru příštího roku.

 

Kéž Bůh ocení věrnost paní Ču, stejně jako úsilí rodičů, kteří chtějí své děti učit chodit po Božích stezkách a vštěpovat jim duchovní pravdy. Modlete se, aby se tito křesťané nenechali odradit přísnými omezeními, ale naopak ještě více toužili poslouchat jeho přikázání a při každé příležitosti vyučovat své děti Božímu Slovu, aby se od něj neodchýlily ani v dospělosti. Modlete se také za představitele režimu, aby se jich dotkla svědectví místních křesťanů a aby Bůh proměnil jejich srdce.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.