Aktuálně

 

29. 09. 2017

Pákistán: Student přišel o život při útoku ve školní třídě

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Morning Star News, International Christian Concern)

 

Útok, při kterém před několika týdny přišel o život sedmnáctiletý křesťan, byl nábožensky motivovaný. Šarún Masih nastoupil na střední školu a hned první den ho učitel Nazír Mohal během vyučování udeřil a následně před všemi žáky ponižoval. Nakonec poslal Šarúna domů, protože neměl předepsanou uniformu, proklínal ho a použil přitom také hrubou urážku, kterou jsou v Pákistánu označováni místní křesťané. (Šarún byl jediným křesťanem ve třídě.)

 

Po tomto nepříjemném konfliktu se Šarún druhý den vypravil do školy v nové uniformě. Uplynulo však jen několik hodin a Šarúnovy rodiče kontaktoval soused, jehož syn navštěvuje stejnou školu, aby je informoval, že byl Šarún zavražěn. Příbuzní okamžitě vyrazili do školy, kde se dozvěděli, že nějací chlapci vzali Šarúna do nemocnice. Tou dobou však již byl mrtvý.

 

V nemocnici se od spolužáků dozvěděli, že se jeden ze studentů, Ahmed, začal se Šarúnem prát, poté co se křesťan napil vody ze sklenice, kterou používali i ostatní. Tento čin radikály naplnil nevolí, protože křesťany považují za „nečisté“. V nepřítomnosti učitele se několik studentů neúspěšně pokusilo bitku zastavit. Šarún se snažil utéct, ale Ahmed ho stále napadal.

 

Přestože policisté hovořili s mnoha studenty i zástupci školy, nikdo jednoznačně nepotvrdil, že příčinou konfliktu bylo použití sklenice na pití. Ahmed je ve vazbě a k neúmyslnému zabití se přiznal, nicméně trvá na tom, že jeho jednání nijak nesouviselo s náboženstvím.

 

Další zprávy o závažných útocích na pákistánské křesťany naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh pomohl Šarúnovým příbuzným a přátelům, zatímco truchlí nad tragickým ukončením mladého života. Kéž je Bůh v nadcházejících dnech, týdnech a měsících utěšuje, posiluje a zachovává. Zatímco policisté stále pokračují ve vyšetřování Šarúnovy smrti, modlete se, aby pravda nakonec vyšla na světlo. Přimlouvejte se také za studenty, rodiče, učitele i další místní obyvatele, kterých se tragédie nějakým způsobem dotkla – včetně chlapce, který Šarúna zabil. Proste, aby i v jejich životech jednal Duch svatý. Modlete se, aby do Knihy života bylo zapsáno ještě mnoho dalších jmen.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Lubos F., Martin, Slovensko (06.10.2017 06:05:23)
Drahý Bože, prosíme ťa, o ochranu príbuzných a priateľov Šarúna, aby sa rýchlo zotavili zo straty svojho drahého. Prosíme, aj za vraha Ahmeda, aby si uvedomil svoju chybu a hľadal odpustenie u Boha a Šarúnových blízkych. Prosíme, aj za seba, aby sme neboli ľahostajný a neodsudzovali iné náboženstvá alebo národy. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.