Aktuálně

 

05. 10. 2017

Nepál: Propuštění křesťanů uvězněných kvůli modlitbám

 

 

(World Watch Monitor)

 

Čtyři nepálští křesťané, kteří se před časem modlili za duševně nemocnou ženu, byli v prosinci 2016 odsouzeni k pěti letům odnětí svobody za údajné „použití násilí a čarodějnictví“. Vyměřené tresty však byly nedávno zrušeny a všichni zadržovaní propuštěni na svobodu. Lali Pun, Bimkali Budha, Ruplal Pariyara a jeho manželka Ganda byli okresním soudem v Salyanu (západní Nepál) usvědčeni, přestože zmíněná žena u soudu uvedla, že byla na základě modlitby nakonec uzdravena. Pátý křesťan, Rupa Thapa, shledán vinným nebyl.

 

Pětice byla zadržována od července 2016 za „čarodějnictví, nedobrovolné zadržování [osob] a použití násilí“. Na nevině křesťanů přitom ve své výpovědi trval i manžel uzdravené ženy. Kromě výslechů věcně souvisejících s obviněními byli křesťané na každém přelíčení dotazováni, zda se nepokoušeli údajnou oběť obrátit ke křesťanství, přestože proces s konverzemi nijak nesouvisel.

 

Tchán duševně nemocné Seti, sám bývalý křesťan, poslal ženu do místního společenství, aby křesťany požádala o modlitbu – obával se, že je „posedlá démony“. Podle očitých svědků Seti odešla ze společenství ještě před skončením modliteb. Později byla nalezena v nedalekém lese, kde hlasitě křičela a způsobovala si zranění.

 

O více než měsíc později jistý podnikatel informoval o incidentu místní sdělovací prostředky. Na základě novinového článku byla na pětici křesťanů podána stížnost, načež byli zatčeni a následně také odsouzeni v souladu s novou nepálskou ústavou, která zakazuje proselytismus. Místní církevní vedoucí tehdy vyjádřili názor, že se křesťané stali terčem stíhání jen kvůli příslušnosti k náboženské menšině.

 

Jsme skutečně vděční za nedávné propuštění těchto uvězněných křesťanů. Připojte se k nám v modlitbách, aby je Bůh posiloval, zatímco se zotavují z následků všeho, čím si museli projít. Přestože je křesťanství v jejich zemi považováno za menšinové náboženství, Boží Slovo nás ujišťuje, že moc modlitby může místní věřící ještě více sjednotit a posílit. Navzdory četným výhrůžkám lidí nepřátelských vůči jejich víře jim vyprošujte odvahu ke službě. Proste, aby si Bůh použil veškerou s láskou konanou službu k rozšíření svého království v Nepálu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.