Aktuálně

 

12. 10. 2017

Keňa: Nedávné útoky na křesťany v pobřežní oblasti

 

 

(Morning Star News, Release International)

 

6. září somálští radikálové z hnutí aš-Šabáb, teroristické skupiny s vazbami na al-Káidu, zavraždili čtyři křesťany v pobřežní části Keni. Teroristé doprovázení místními obyvateli hovořícími jazykem Kisvahili přibližně ve tři hodiny ráno vyzvali tři křesťany v osadě Bobo v oblasti Lamu, ať vyjdou ven, načež jim podřízli hrdla. Otřesení sousedé uprchli ze svých domů a chladnou noc strávili v divočině nebo v nedalekém Hindi. K násilnému činu došlo navzdory zákazu vycházení, který byl vyhlášen ve snaze zabránit útokům v oblastech Lamu, Tana River a Garissa.

 

Radikálové již dříve unesli jistého Hillary Njugunu, kterého zřejmě přinutili prozradit jména dalších křesťanů. Při útoku pak nejprve obklíčili domy a následně vyvolávali jednotlivé křesťany jménem. Hillary strávil noc společně s dalšími rodinami na útěku venku. Potvrzenými oběťmi jsou Guchu Peter, Jared Maiko, Joseph Kinuthia. Radikálové nakonec zavraždili i Hillaryho. Při útoku také vypálili Guchuův obchod.

 

Vraždám přecházel útok 18. srpna ve městě Kasala Kairu v Lamu, při kterém radikálové zavraždili jiné čtyři křesťany. Od října 2011, kdy se keňské ozbrojené síly postavily do čela africké koalice bojující proti somálskému terorismu (v reakci na předchozí útoky na turisty a civilní obyvatele na keňském pobřeží), uskutečnili povstalci z aš-Šabáb několik útoků na nemuslimy v severovýchodní Keni a také jižně na pobřeží. Křesťané, zejména v Lamu a dalších pobřežních oblastech, se terčem těchto násilností stávají pravidelně.

 

Pozvedejte na modlitbách pozůstalé po obětech zavražděných při nedávných útocích. Modlete se, aby je Bůh utěšoval a naplnil jejich truchlící srdce svým pokojem. Vyprošujte křesťanům sídlícím v oblastech, kde se stávají terčem útoků, nadpřirozenou ochranu, sílu a odvahu pevně stát ve víře. Kéž spočinou v ujištění, že i když „kráčí přes vody nebo procházejí ohněm“, Bůh je jim stále nablízku (Izajáš 43,2) a mohou mu důvěřovat více než komukoli jinému. Přimlouvejte se také za členy aš-Šabáb, aby i oni ve svých životech zakusili proměňující Boží lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.