Aktuálně

 

20. 10. 2017

Uganda: Mladého muže zmlátil vlastní otec kvůli obrácení ke křesťanství

 

 

(Morning Star News)

 

20. září napadl mladého muže jménem Magale Hamidu (známého také jako Mabala) z vesnice Nanoko ve východní Ugandě vlastní otec – poté co zjistil, že dvacetiletý syn opustil muslimskou víru a stal se křesťanem. Sedm měsíců před útokem se Magale rozhodl přijmout křesťanství a od té doby se neúčastnil pravidelných modliteb v mešitě.

 

Na dotazy ohledně nového přesvědčení Magale neodpovídal, načež ho rozlícený otec začal mlátit holí. Podle dostupných zpráv se holí chopili také další rodinní příslušníci a k útoku se připojili. Magaleův křik přivolal sousedy, kterým se podařilo krvácejícího mladíka od útočníků oddělit. Magale byl následně urychleně převezen na městskou kliniku v Tirinyi (okres Kibuku), kde mu byla ošetřena zranění hlavy a pravé ruky.

 

Po propuštění z nemocnice se o Magaleho staral pastor Joseph Kisense z baptistického společenství New Valley Baptist Church (Nové údolí) v Kiryolo. Pastor nahlásil útok členovi místního zastupitelstva v Tirinyi, který obratem uvědomil policii. Magaleův otec se s plány na zabití syna svěřil také sousedovi.

 

Přestože mladý muž (který se v současné době skrývá) již nebyl znovu napaden, jeden místní pastor probíral s policisty možnost zatčení jeho otce. Reálně hrozí, že by násilný čin vyvolal útoky radikálů na pastora nebo jeho společenství, protože prostřednictvím jeho služby již přišlo ke Kristu několik lidí. Sám pastor Joseph zmínil, že i jemu místní radikálové vyhrožují.

 

Zatímco můžeme být vděční, že se zmíněný mladý muž rozhodl přijmout Krista jako Pána svého života, vyprošujeme mu nadpřirozené povzbuzení, aby na cestě víry vytrval. Modlete se, aby ho Bůh ochraňoval, stejně jako pastory místní církve a jejich rodiny a obdařil je moudrostí potřebnou ve stávající nelehké situaci. Kéž jednají s nepřáteli křesťanství s Ježíšovou láskou, včetně příbuzných mladého muže, kteří jasně uvidí mocnou proměnu celého jeho života. Modlete se, aby Duch svatý jednal také v jejich životech, obměkčil jejich srdce a zjevil jim Ježíše, zmrtvýchvstalého Spasitele, který touží i s nimi navázat osobní vztah.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.