Aktuálně

 

27. 10. 2017

Niger: Unesená pastorova dcera nalezena

 

 
Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(World Watch Monitor, International Christian Concern)

 

16. října došlo v jihovýchodním Nigeru k únosu dospívající dcery místního pastora. Zmizení bylo nahlášeno na policii a o den později byla sedmnáctiletá Aphodiya Garba Maida nalezena živá a zdravá, přibližně deset kilometrů od osady Diffa. V době vydání aktualizované zprávy se dívka nacházela v péči místních orgánů.

 

Teenagerku unesla cestou do školy skupina tvořená trojicí žen a stejným počtem mužů. Dívce se podařilo odeslat SMS zprávu otci, že je zadržována na neznámém místě.

 

Patrně se jednalo o naplánovanou akci radikálů s vazbami na Boko Haram, nicméně případ je stále předmětem vyšetřování.

 

V oblasti Diffa, která sousedí na jihu s Nigérií a na východě s Čadem, dochází v posledních měsících k nárůstu útoků páchaných přívrženci skupiny Boko Haram. V červenci radikálové unesli téměř 40 žen a dětí, devět dalších podřezali ve vesnici Ngalewa. O měsíc dříve dvě sebevražedné atentátnice napadly tábor pro nigerské uprchlíky v Kablewa.

 

V lednu 2015, krátce po zveřejnění karikatur proroka Mohameda v magazínu Charlie Hebdo, bylo zničeno více než 70 církevních budov a 30 obytných domů patřících křesťanům. V reakci na násilnosti všechna místní křesťanská společenství a několik nevládních organizací pozastavily činnost. Násilné akce radikálů namířené proti křesťanům odsoudili vedoucí představitelé země, Nigerský islámský výbor a další skupiny.

 

Zatímco se můžeme společně s příbuznými radovat z dívčina propuštění, vyprošujme jí i nadále ochranu a pokoj. Kéž jí Bůh dodává sílu, stejně jako jejím nejbližším. Modlete se také za to, aby svědectví o zdárném a rychlém vyřešení případu oslovilo mnoho lidí v Nigeru a ukázalo jim na Boží velikost. Kéž se Bůh mocným způsobem dotkne srdcí únosců a dalších místních obyvatel, kteří dosud nepřijali spasení. Kéž činí upřímné pokání a prožijí hlubokou duchovní proměnu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.