Aktuálně

 

02. 11. 2017

Čína: Zadržení tří rodinných příslušníků

 

 

(Morning Star News)

 

22. září policisté ve městě Sien-ning v provincii Chu-pej zadrželi pastorku, její dceru a tříletého vnuka. Všichni tři se účastnili evangelizační akce pořádané podzemní církví v centrální části země, což policisty a představitele úřadu pro náboženské záležitosti rozlítilo.

 

Sü Š’-čen, její dcera Sü Jü-čching a vnuk Sü Šou-wang se aktivně podíleli na evangelizaci neoficiální „Církve Sión“, jejíž jsou členy. Během akce křesťanky hovořily o Kristu ve veřejných parcích a na náměstích. Součástí programu byly písně, tanec, hra na bambusové nástroje a také zvěstování evangelia, ve kterém se jim příslušníci orgánů opakovaně snažili zabránit.

 

24. září se příbuzní zadržených obrátili na policii, aby získali nějaké informace o jejich situaci. Dozvěděli se, že policisté nechali chlapce na stanici a matku s babičkou převezli jinam. (Nikdo neví, zda jsou ženy zadržovány na základě ustanovení trestního zákoníku nebo správního řádu.)

 

Koncem srpna obdržela Sü Š’-čen úřední oznámení, ve kterém je společenství obviněno z porušení „Směrnic o náboženských záležitostech“ a vyzváno k ukončení veškerých misijních aktivit.

 

Zadržená pastorka v minulosti vedla domácí společenství Chung-čchiao, které se v dubnu 2012 stalo nedobrovolnou součástí oficiálního Hnutí trojí soběstačnosti. Policisté tehdy obsadili budovu, ve které se křesťané scházeli, a zdemolovali vybavení. Podle dostupných zpráv Sü Š’-čen později založila nové společenství, policisté ji však nepřestali obtěžovat, stejně jako další členy původního sboru.

 

Modlete se, aby se Bůh přiznal k duchovní horlivosti svých služebnic a velice požehnal jejich snahám o šíření evangelia. Modlete se, aby se v srdcích příjemců ujala semínka pravdy zasetá v průběhu evangelizace. Modlete se za jejich záchranu pro věčnost a mnohé dobré ovoce. Vyprošujte oběma služebnicím sílu, zatímco čekají na propuštění z vazby. Kéž využijí každou Bohem nachystanou příležitost k vydávání svědectví spoluvězňům. Pozvedejte na modlitbách také malého Sü Šou-wang – po celou dobu, kterou musí prožít v odloučení od matky a babičky. Modlete se, aby Bůh na tohoto malého chlapce stále dohlížel, naplňoval jeho něžné srdce dokonalým pokojem a ujišťoval ho, že je v bezpečí. Přimlouvejte se také za představitele státních orgánů zapojené do případu, aby se i jich dotkl Boží Duch a aby byli otevření vůči zachraňujícímu poselství Boží lásky.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.