Aktuálně

 

04. 11. 2017

Írán: Zatčení křesťanského konvertity

 

 
Abdol-Ali Pourmand (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News)

 

19. října byl zatčen Abdol-Ali Pourmand (známý také pod jménem Elyas), člen společenství domácí církve Pajám-e Arameš („Poselství pokoje“) ve městě Dezfúl. Krátce poté byl převezen do Ahvázu.

 

Ještě před zatčením policisté uskutečnili razii v jeho domě. (Bratr Pourmand nebyl doma, v době policejní akce pracoval na svém poli.) Policisté celý objekt důkladně prohledali a zabavili několik Biblí a CD.

 

Krátce poté křesťan obdržel telefonát z ministerstva zpravodajských služeb, ve kterém byl předvolán do kanceláře v Dezfúlu. Zde byl zatčen a teprve po třech dnech mohl krátce zavolat rodině. Příbuzné v telefonátu uklidnil, že by neměl být zadržován dlouho.

 

O pouhý týden dříve byl zatčen a rovněž převezen do Ahvázu jiný člen stejného společenství, Mohammad Ali Torábí (známý také jako Davúd). Také Mohammadova rodina obdržela informaci, že bude brzy propuštěn. Dosud se tak však nestalo.

 

Pronásledování křesťanů v provincii Chúzistán na jihozápadě země v posledních týdnech zintenzivnilo, zejména ve městě Dezfúl.

 

Již přibližně třicet pět let představitelé islámského režimu v Íránu pronásledují křesťany nejrůznějšími způsoby – všemožně je obtěžují, terorizují, zatýkají a vyměřují jim přísné tresty. Zaměřují se zejména na ty, kteří hovoří jazykem fársí. Uvěznění křesťané bývají často biti a je jim vyhrožováno vyhoštěním ze země, případně smrtí, pokud se nezřeknou své víry v Krista.

 

Abdol a další íránští křesťané v současné době čelí stále intenzivnější perzekuci. Proste, aby Boží Duch svůj pronásledovaný lid zmocňoval a posiloval, aby íránští křesťané zuřivé bitvy nejen přetrpěli, ale zvítězili v nich. Kéž jejich životy září jako jasná světla a rozptylují temnotu, která je obklopuje. Modlete se také za rodiny uvězněných mužů, kteří netrpělivě očekávají jejich propuštění na svobodu. Proste, aby i je utěšoval náš Otec, který přislíbil, že bude v těžkých časech jejich útočištěm a na jeho věčných pažích naleznou svůj domov (5. Mojžíšova 33,27).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.